پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸

‌سرطان خون در خراسان جنوبی ۵۰ درصد افزایش یافت‌

رئیس بیمارستان ایرانمهر گفت: سرطان‌های خون و پرستات در مقایسه با سال ۹۷ افزایش ۵۰ درصدی داشته و سرطان گوارش و پستان به ترتیب در مقایسه با سال ۹۷ افزایش ۲۰ و ۱۵ درصدی داشته است.
‌سرطان خون در خراسان جنوبی ۵۰ درصد افزایش یافت‌
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدمحمود حسینی‌ اظهار داشت: تعداد مراجعه کنندگان سرطان خون و پروستات سال گذشته 50 درصد افزایش داشت.
وی با اشاره به افزایش پنج درصدی بیماران سرطانی سال گذشته در مقایسه با سال قبل از آن از مراجعه 674 نفر برای درمان سرطان به این مرکز درمانی خبر داد و گفت: سال 97 نیز 654 نفر برای درمان مراجعه کردند.

رئیس بیمارستان ایرانمهر افزود: بیشترین آمار ابتلا مربوط به گروه سنی بالای 44 سال است و درصد ابتلای بانوان به سرطان‌ها 10 تا 20 درصد بیشتر از آقایان است.

حسینی سرطان پستان، پروستات، خون و گوارش شامل روده، معده و مری را از عمده سرطان‌های شایع در استان برشمرد و افزود: سرطان‌های پروستات و خون در مقایسه با سال 97 افزایش 50 درصدی داشته است. همچنین سرطان گوارش و پستان به ترتیب در مقایسه با سال 97 افزایش 20 و 15 درصدی داشته است.

وی بیشترین تعداد مراجعان مربوط به بیرجند، قاین، سرایان و سربیشه دانست و بیان کرد: مجمع خیرین سلامت در خراسان جنوبی 26 پروژه به مساحت 16هزار مترمربع را با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی در دست اجرا دارد که هزینه اجرای این پروژه‌ها حدود 410 میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس بیمارستان ایرانمهرافزود: از این تعداد هفت پروژه در شهرستان بیرجند، چهار پروژه در شهرستان درمیان، سه مورد در شهرستان‌های قاینات و زیرکوه، شهرستان‌های سربیشه و سرایان هر کدام یک مورد، شهرستان‌های فردوس و خوسف هر کدام سه پروژه و شهرستان‌های نهبندان و طبس هر کدام 2 پروژه در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: احداث 13 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، بیش از پنج پایگاه سلامت، یک مرکز آموزش بهورزی (بزرگترین پروژه)، سه پایگاه اورژانس 115 جاده‌ای و شهری و خانه بهداشت از جمله این پروژه‌ها است از این تعداد بیش از هفت پروژه آماده بهره‌برداری است همچنین بیش از 12 پروژه تا پایان سال جاری با کمک خیرین و تامین تجهیزات مورد نیاز به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرطان خون , خراسان جنوبی , بیرجند