جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۰

برپایی ۱۵۳۵ پایگاه جمع‌آوری فطریه و کفاره در خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: یک هزار و ۵۳۵ پایگاه ثابت و سیار در مکان‌های برگزاری نماز عید فطر، مراکز نیکوکاری و میادین و معابر استان برای جمع‌آوری فطریه و کفارات مردم برپا می‌شود.
برپایی ۱۵۳۵ پایگاه جمع‌آوری فطریه و کفاره در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، رضا سلم‌آبادی با اشاره به درپیش بودن عسید سعید فطر و جمع‌اوری فطریه و کفارات روزه‌داران، اظهار داشت: امسال تمهیدات لازم به‌منظور دریافت فطریه عام، فطریه سادات و کفارات به شکل جداگانه‌ای پیش‌بینی شده است.
وی از برپایی یک هزار و ۵۳۵ پایگاه ثابت و سیار در استان خبر داد و بیان داشت: ۵۴ پایگاه امداد، ۱۷۲ مرکز نیکوکاری، ۳۹۰ شورای زکات روستایی، ۳۹۱ مسجد و حسینیه و ۴۳۸ مؤسسه خیریه و سازمان مردم‌نهاد، وجوه زکات فطره و کفارات مردم را جمع‌آوری می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از همکاری یک هزار و ۶۵۶ نفر در زمینه جمع‌آوری فطریه و کفاره مردم خبر داد و عنوان کرد: پایگاه‌های این نهاد در فضای روباز و در مجاورت اماکن برگزاری نماز عید فطر برپا می‌شود.

سلم‌‎آبادی با بیان اینکه مردم استان سال گذشته ۹۷۶ میلیون تومان فطریه و کفاره به مراکز جمع‌آوری کمیته امداد پرداخت کردند، مطرح کرد: مبلغ فطریه روزه‌داران در سال جاری هشت هزار و ۵۰۰ تومان تا ۹ هزار تومان و کفاره غیرعمد سه هزار تومان اعلام شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند برای کاهش انتقال احتمالی بیماری کرونا در اثر تبادل وجه نقد با سر شماره #۵*۸۸۷۷*، تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷، مراجعه به سایت کمیته امداد www.emdad.ir، مراجعه تلفنی و حضوری به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و اپلیکیشن‌های سنا، سکه، بله، بام و ایوا نسبت به پرداخت وجوه زکات فطریه و کفاره خود اقدام کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کفاره , خراسان جنوبی , فطریه