جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۱

مشارکت 3 میلیون نفر در پذیره نویسی صندوق واسطه‌گری مالی یکم

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بیش از ۳ میلیون نفر در پذیره‌نویسی صندوق‌های قابل معامله بورسی ‌ای تی اف نام نویسی کرده‌اند.
مشارکت 3 میلیون نفر در پذیره نویسی صندوق واسطه‌گری مالی یکم
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل ازخبرگزاری فارس، در راستای واگذاری سهام دولت در شرکتهای مشمول واگذاری در اصل 44، ‌باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، ‌تجارت و صادرات و  دو شرکت بیمه البرز و اتکایی امین از طریق صندوق قابل معامله بورسی (ETF) یا صندوق واسطه گری مالی یکم به عموم مردم ایران با داشتن کد ملی واگذار می‌شود.

ثبت نام برای پذیره نویسی واحدهای این صندوق از اول اردیبهشت تا اول خرداد 99 در بانکها،‌ کارگزاریهای بورسی و حتی به صورت حضوری در شعب بانک قابل انجام بود.

هر فرد ایرانی از یک تا 200 واحد از این صندوق را به ارزش هر واحد 100 هزار ریال و در سقف 20 میلیون ریال خریداری کرد. 
ارزش هر واحد صندوق واسطه‌گری مالی طبق قیمت‌های جاری بورس، حدود 165 هزار ریال است یعنی بازدهی این صندوق حداقل 65 درصد است.
 
واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی از تیرماه 99 قابل خرید و فورش است.

به گزارش فارس به نقل از صداوسیما‎‎؛ عباس معمار نژاد افزود: مهلت پذیره‌نویسی واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق واسطه‌گری مالی یکم تا ساعت ۲۴ پنجشنبه اول خرداد ماه بود و دیگر تمدید نخواهد شد.
معاون امور بانکی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲ صندوق دیگر در تیر و مرداد عرضه خواهد شد و افرادی که تا ساعت ۲۴ دیشب نتوانستند، نام نویسی کنند، در دوره‌های بعدی اقدام کنند.

معمارنژاد افزود: بیش از ۳ میلیون نفر تاکنون در این پذیره‌نویسی صندوق واسطه‌گری یکم نام نویسی کرده‌اند که فقط یک میلیون نفر از آن‌ها کد بورسی داشته‌اند؛ این سهام در روز چهارشنتبه ۶۵ درصد بازدهی داشت و ارزش هر سهم ۱۰ هزار تومانی آن در بورس ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان بود.
وی گفت: بعد از یک ماه، شرایط معامله واحد‌های سرمایه‌گذاری این صندوق در بازار سرمایه امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سهام , بورس , اقتصاد