جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۴
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:

روز بدون کرونا در ۹ شهرستان خراسان‌جنوبی/ بهبود ۵۹۲ بیمار کرونایی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان‌جنوبی با شناسایی دو مورد جدید به ۶۴۰ نفر رسید.
روز بدون کرونا در ۹ شهرستان خراسان‌جنوبی/ بهبود ۵۹۲ بیمار کرونایی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، کامبیز مهدی‌زاده اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ آزمایش از افراد مشکوک و بستری در بیمارستان گرفته شد که از این تعداد نتیجه ۷۷ آزمایش منفی و نتیجه دو آزمایش مثبت بود.

وی با بیان اینکه از موارد مثبت امروز یک مورد در درمیان و یک مورد در سربیشه است، بیان داشت: مورد امروز مربوط به شهرستان بیرجند هستند، بیان داشت: مجموع مبتلایان به کرونا در بیرجند به ۲۱۰ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه شهرستان‌های طبس و درمیان به ترتیب با ۱۵۰ و ۷۶ بیمار بیشترین آمار ابتلا را دارند، مطرح کرد: همچنین شهرستان‌های قاینات، زیرکوه، سرایان، فردوس، بشرویه و سربیشه هم به ترتیب با ۶۳، ۴۴، ۳۶، ۲۶، ۱۹ و هشت بیمار در رده بعدی نمودار مبتلایان قرار دارند.

مهدی‌زاده با اعلام اینکه شهرستان خوسف و نهبندان هم با چهار مبتلا روزهای بدون تغییر را سپری می‌کنند، تصریح کرد: از مجموع ۶۴۰ بیمار کرونایی در استان ۵۹۲ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و سه نفر در بیمارستان‌ بستری هستند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوت ناشی از ویروس کرونا در استان نداشته‌ایم، افزود: تعداد فوت‌شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان‌جنوبی همان ۴۵ نفر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در پایان خاطرنشان کرد: از روز اول تاکنون چهار هزار و ۹۳۵ نمونه آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شده که نتیجه چهار هزار و ۲۹۵ آزمایش منفی و نتیجه ۶۴۰ آزمایش مثبت بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , مبتلایان کرونا