شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی:

برقراری مجدد پروازهای مشهد ـ بیرجند و بلعکس

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: پروازهای هواپیمایی ایران ایر در مسیر مشهد-بیرجند-مشهد که پیش از این به دستور ستاد مقابله با بیماری کرونا لغو شده بود مجدداً برقرار شد.
برقراری مجدد پروازهای مشهد ـ بیرجند و بلعکس
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، عظیم طهماسبی اظهار داشت: پروازهای هواپیمایی ایران ایر از نهم فروردین بر اساس تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونا تا اول اردیبهشت لغو شد که پروازهای تهران-بیرجند-تهران از 20 فروردین برقرار شد و از امروز سوم خرداد ماه نیز فرودگاه بیرجند میزبان پروازهای مشهد-بیرجند-مشهد خواهد بود.

وی گفت: در برنامه تابستانی تعداد 4 پرواز در طول هفته درمسیر یاد شده توسط هواپیمایی ایران ایر برقرار خواهد بود که پرواز یکشنبه ساعت 18:50 از بیرجند به سمت مشهد پرواز و ساعت 20:30 از فرودگاه مشهد به سمت فرودگاه بیرجند حرکت خواهد کرد و پرواز چهارشنبه ساعت 17:45 از بیرجند به سمت مشهد پرواز و ساعت 19:35 از فرودگاه مشهد به سمت فرودگاه بیرجند حرکت خواهد کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی افزود: پرواز چهارشنبه هواپیمایی آتا در مسیر تهران-بیرجند-تهران نیز با مجوز  ستاد مقابله با کرونا مجدداً از اول خرداد ماه برقرار شده که این پرواز نیز چهارشنبه ساعت 5:35 از تهران آغاز ساعت 7:05 وارد فرودگاه بیرجند شده و ساعت 8:00 بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد. 

طهماسبی بیان کرد: در حال رایزنی برای تغییر ساعات برنامه پروازی فعلی فرودگاه بیرجند جهت استفاده هرچه بهتر مردم شریف استان هستیم.

وی عنوان کرد: هواپیمایی ماهان پرواز روزهای پنج شنبه در مسیر تهران-بیرجند-تهران را به دلایل مشکلات موجود لغو کرده که به زودی یک پرواز در روز و مسیر یاد شده توسط ایرلاین دیگر به مجموع پروازهای مرکز استان افزوده خواهد شد و با توجه به تعداد 28 پرواز طی هفته در فرودگاه بیرجند هیچ یک از ایام هفته بدون پرواز نخواهیم بود و پیش بینی می‌کنیم ظرفیت ایجاد شده پاسخگوی نیاز استان باشد.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: پس از مکاتبات و رایزنی‌های بسیار با یکی از شرکت‌های هواپیمایی کشور جهت برقراری مسیرهای جدید پروازی به توافق رسیدیم و شرکت مربوطه در حال بررسی پیشنهادات این اداره کل است.
وی اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نه چندان دور شاهد برقراری مسیرهای  جدید پروازی به مرکز استان باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پرواز , فرودگاه , خراسان جنوبی , مشهد , بیرجند , کرونا