يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس:

رئیس مجلس یازدهم علاوه بر تعامل با دیگر قوا باید از جایگاه مجلس دفاع کند

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: رئیس مجلس یازدهم علاوه بر اینکه تعامل با سایر قوا را باید در دستوکار خود قرار دهد، اما ضمن این هماهنگی‌ها و تعاملات باید از جایگاه و موقعیت مجلس نیز دفاع کند.
رئیس مجلس یازدهم علاوه بر تعامل با دیگر قوا باید از جایگاه مجلس دفاع کند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر گفت: رئیس مجلس یازدهم باید تعامل با سایر قوا را در دستورکار خود قرار دهد، اما در کنار این مسئله باید از جایگاه مجلی نیز دفاع کند. 
وی افزود: مجلس در جمهوری اسلامی دارای جایگاه ویژه و ممتازی است و رئیس مجلس یازدهم باید از این موقعیت و جایگاه مجلس حفاظت و حراست داشته باشد. 

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در بحث ریاست مجلس آینده، داشتن سابقه مدیریتی فرد است که این مسئله در انتخاب رئیس بسیار امر مهمی است. 

عباسی خاطرنشان کرد: البته فرق است بین سابقه مدیریت اجرایی و مسائل مربوط به حوزه قانونگذاری و این دو به لحاظ ماهوی با هم متفاوتند و داشتن سابقه اجرایی مطلق با حوزه قانونگذاری متفاوت است. 
وی افزود: علاوه بر این، رئیس مجلس آینده باید از کاریزمای لازم برای اداره مجلس برخوردار باشد و ضمن اینکه باید در چارچوب آئین‌نامه داخلی مجلس عمل کند، داشتن این کاریزما برای مدیریت مجلس ضروری است. 

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در پایان گفت: علاوه بر این رئیس مجلس یازدهم باید در حوزه نظارت مجلس قوی عمل کند و قانونگذاری و نظارت قوی می‌تواند به رفع مشکلات کشور کمک کند. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۵۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جمهوری اسلامی , مجلس , دولت