يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۶

پزشک گل‌گهر:‌ تست کرونای 5 تا 9 نفر از کادر فنی و بازیکنان مثبت است/ از گرانترین کیت‌ها استفاده کردیم

پزشک تیم گل‌گهر سیرجان توضیحاتی در خصوص افراد مبتلا به کرونا در این تیم ارائه کرد.
پزشک گل‌گهر:‌ تست کرونای 5 تا 9 نفر از کادر فنی و بازیکنان مثبت است/ از گرانترین کیت‌ها استفاده کردیم
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمد علی زارع در خصوص مثبت اعلام شدن تست کرونای چند بازیکن تیم گل گهر سیرجان اظهار داشت: در بررسی‌هایی که انجام دادیم، تیم را در سه مرحله ارزیابی کردیم. زمانی که پروتکل به ما ابلاغ شد، طبق آن از بازیکنان تست PCR گرفتیم. کمتر از ۲۴ ساعت جواب‌ها را جمع آوری کردیم. متاسفانه تعدادی تک رقمی از مجموعه بازیکنان و کادر فنی مثبت هستند. تعداد آنها قطعاً کمتر از ۱۰ تا است و مدیر عامل باشگاه اعلام کرده که در این مورد یک بیانیه رسمی صادر می‌کنیم.

پزشک گل‌گهر در مورد اینکه اگر این تعداد بیشتر از پنج نفر باشد اجازه بازی به تیم نمی‌دهند، گفت: علاوه بر بحث پروتکل، سلامتی بازیکنان برای ما مهمترین مسئله است. برای این تست به چند آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کردیم. کیت ها قیمت‌های متفاوت از حدود ۲۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان دارند که ما از بهترین و گرانترین کیت و بهترین آزمایشگاه استفاده کردیم. هزینه زیادی به ما تحمیل شد.

کسانی که مثبت اعلام شوند، قطعاً مثبت هستند یعنی درصد خطای آن‌ها نزدیک به صفر است. البته منفی کاذب آن کم نیست و ممکن است ۱۰ تا ۲۵ درصد باشد که مجددا آنها را ارزیابی می‌کنیم.

زارع که با اخبار ورزشی گفت و گو می‌کرد، ادامه داد: طبق پروتکل اقدام کردیم. از دیشب که تعداد مثبت‌ها به ما اعلام شد و اسامی آن‌ها به دست ما رسید، تیم را به قرنطینه بردیم. اکنون در تهران هستیم. تعداد مثبت ها از ۵ نفر بیشتر و کمتر از ۹ نفر است. آن‌ها را با تمهیدات و آموزش‌های لازم قرنطینه کردیم. من و مجید جلالی به صورت حضوری و تک به تک با آن‌ها صحبت و شرایط و امکانات را برایشان فراهم کردیم.

کلیه ورود و خروج به این مجموعه کاملا ممنوع است. آن‌ها تحت نظر ما هستند تا پروسه دو هفته‌ای طی شود و آزمایش مجدد صورت بگیرد.

پزشک گل‌گهر در مورد بقیه نفرات تیم عنوان کرد: علیرغم اینکه ممکن بود مجاز به انجام تمرین باشیم اما تصمیم بر این شد تمرینات را معلق کنیم. به سایر نفرات تیم خارج از محدوده افراد مثبت شده اسکان دادیم که با ما در تعامل و تماس هستند. آن‌ها را کنترل می‌کنیم تا در اولین فرصت که به ما مجوز تمرین داده شود. هفته آینده قطعاً و دوباره کل تیم را مورد ارزیابی قرار می دهیم و انشاالله دو هفته آینده مجددا مثبت ها را ارزیابی می کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۳۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , جوانان , گل گهر