شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴
استاندار خراسان جنوبی:

۵۰ درصد طرح نهضت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی انجام شد

استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد از طرح نهضت گلخانه‌ای در استان انجام شده است.
۵۰ درصد طرح نهضت گلخانه‌ای در خراسان جنوبی انجام شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدصادق معتمدیان صبح امروز در مراسم افتتاح سد سیاهو در شهرستان سربیشه اظهار داشت: یکی از مطالبات ما در گذشته تدوین سند جامع آب استان بود که به سرانجام رسید.
وی با بیان اینکه موفق شدیم به عنوان نخستین استان سند سازگاری با کم آبی را تدوین کنیم گفت: با ابلاغ این سند اتفاقات خوبی در استان انجام گرفت و در بخش‌های مختلف تکالیف جدیدی تعیین شد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ایجاد نهضت گلخانه‌ای در استان بیان کرد: در حال حاضر 50 درصد از این طرح انجام شده است.
معتمدیان با بیان اینکه استانی که کمترین برخورداری را از منابع آبی دارد در بحث سیستم‌های نوین آبیاری اعتبارات خوبی را جذب کرده است تصریح کرد: تاکنون در بیش از 13 هزار هکتار از اراضی استان سیستم آبیاری نوین انجام شده که کمک خوبی در مقابله با بی آبی بوده است.
وی با بیان اینکه در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری بیش از 2 هزار بند خاکی در استان ایجاد شده است گفت: این بندها 80 میلیون متر مکعب ظرفیت ذخیره سازی دارد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از اقداماث مثبت وزارت نیرو توجه به آب‌های مرزی بود افزود: در این راستا مطالعات احداث چهار سد تغذیه مصنوعی در شهرستان‌های مرزی استان انجام شد‌‌.
معتمدیان از وجود 6 هزار و 500 قنات در استان خبر داد و گفت: در این راستا دومین استان کشور از لحاظ تعداد قنات‌ها هستیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه احداث سد تغذیه مصنوعی در شهرستان نهبندان 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار داشت: با اختصاص7 میلیارد تومان این سد به بهره‌برداری می‌رسد.
معتمدیان گفت: در شهرستان‌های زیرکوه، درمیان و سربیشه نیز در مجموع با تخصیص 45 میلیارد تومان اعتبار شاهد افتتاح این سدها خواهیم بود که می‌تواند بیش از 10 میلیون متر مکعب آب را ذخیره کند و تا پایان دولت باید تمام شود.
وی با بیان اینکه سدسیاهو سربیشه نیز دومین سد از نظر میزان ذخیره‌سازی است گفت: این سد بزرگترین سد خاکی استان است.

استاندار خراسان جنوبی به بخش آب و فاضلاب استان نیز اشاره و بیان کرد: تکمیل 37 مجتمع‌ آبرسانی در استان نیازمند 500 میلیارد تومان اعتبار است که برای اتمام به 10 سال زمان نیاز دارد.
معتمدیان با بیان اینکه خراسان جنوبی در مسیر بادهای 120 روزه سیستان است گفت: کلنگ زنی نیروگاه 50 مگاواتی در بخش درح سربیشه نیز امروز انجام می‌شود‌‌.
وی از ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی خانگی نیز با حمایت دولت خبر داد و یادآور شد: در این راستا 10 هزار پنل خورشیدی در مناطق روستایی استان ایجاد خواهد شد‌.
استاندار خراسان جنوبی از ایجاد نیروگاه حرارتی معدن زغال سنگ در طبس خبر داد و خاطرنشان کرد: با اتمام آن حدود 5 هزار اشتغال ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۴۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سد سیاهو , معتمدیان , سربیشه , خراسان جنوبی