شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۹

منطقه درح به یکی از هسته‌های مرکزی نیروگاه‌های بادی در کشور تبدیل می‌شود‌

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو و بهره‌وری برق ایران گفت: امید است منطقه درح که یکی از کانون‌های بزرگ بادخیز ایران است به یکی از هسته‌های مرکزی نیروگاه‌های بادی در کشور تبدیل شود.
منطقه درح به یکی از هسته‌های مرکزی نیروگاه‌های بادی در کشور تبدیل می‌شود‌
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد ساتکین اظهار داشت: از سال 82 که پتانسیل‌های بزرگ بادخیز کشور را در 3 کانال بزرگ شرق ایران اعم از کانال بادی زابل، خواف و درح را شناسایی کردیم.
وی افزود: منطقه درح جزو کانال‌های بادی بسیار خوب است که نه تنها تحت تاثیر باد 120 روزه سیستان است بلکه باد دیگری به نام هرات نیز باعث می‌شود تمام ایام سال این منطقه باد داشته باشد.

مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو و بهره‌وری برق ایران با اشاره به اینکه منطقه درح یکی از بزرگترین حوزه‌های بادخیزی است که با کشور افغانستان مشترک است بیان کرد: از ابتدا تلاش کردیم در این منطقه یک نیروگاه بزرگ احداث شود.

ساتکین با اشاره به اینکه این منطقه هزاران مگاوات ظرفیت دارد که آغاز آن با 50 مگاوات بود تصریح کرد: امید است نیروگاه‌های بادی در این منطقه به سرعت توسعه یابد.
وی خاطرنشان کرد: امید است این منطقه که یکی از کانون‌های بزرگ بادخیز ایران است به یکی از هسته‌های مرکزی نیروگاه‌های بادی در کشور تبدیل شود.
مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو و بهره‌ وری برق ایران با اشاره به اینکه باد منطقه درح باد پر اغتشاش و مستمر است یادآور شد: برای توسعه این نیروگاه کمک خواهیم کرد.

ساتکین با اشاره به اینکه این نیروگاه 50 مگاواتی و با توربین‌های ساخت داخل است اظهار داشت: خوشبختانه این نیروگاه یک هزار میلیون لیتر در سال صرفه جویی آب دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۴۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , درح , اقتصاد , خراسان جنوبی