چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۲

رسانه‌ها بر شیوه زندگی در کنار کرونا متمرکز شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: رسانه‌های استان به طور متمرکز بر شیوه زندگی در کنار ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی، اقدام به تولید محتوا کنند.
رسانه‌ها بر شیوه زندگی در کنار کرونا متمرکز شوند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی‌ زاده در نوزدهمین نشست کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی افزود: فضاهای اطلاع‌رسانی استان اعم از صدا و سیما، مطبوعات، سایت‌ها و پایگاه‌های خبری با فعالیت‌های خود، اثرگذاری وسیعی داشته‌اند. 
وی به ارزیابی‌های انجام شده از عملکرد ادارات درخصوص اطلاع‌رسانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و اظهار داشت: ۳۴ سازمان به صورت مقدماتی مورد ارزیابی قرار گرفتند و پس از تکمیل گزارش‌ها، نتیجه نهایی اعلام و سازمان‌هایی که اقدامات خوبی داشتند مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن تسلیت سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد، با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در شرایط مقابله با بیماری کرونا، عنوان کرد: لزوم هم‌افزایی با یکدیگر در جهت جلوگیری از طغیان بیماری، کنترل و مدیریت آن، امری ضروری است.
وی ادامه داد: با برداشتن هر گام و رفع هر محدودیتی، وظیفه این کمیته درخصوص اطلاع‌رسانی صحیح، دقیق و به موقع، بیش از پیش پررنگ‌تر می‌شود.

مدیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه تنها راه فعلی مقابله با بیماری کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های تهیه شده توسط متخصصان حوزه بهداشت و درمان است، خاطرنشان کرد: هر زمان که این بسترها رعایت شدند، شاهد کنترل بیماری بودیم.
وی با تاکید بر این که کاهش آمار مبتلایان نباید ما را از رعایت نکات بهداشتی غافل کند، اضافه کرد: وضع قرمز بیماری در برخی استان‌ها نشان دهنده ضرورت توجه بیشتر به این مسایل است.

وی به مصوبه نشست قبل درخصوص پوشش گسترده سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس اشاره کرد و گفت: صدا و سیما، مطبوعات و خبرگزاری‌های استان نیز در این زمینه به خوبی پای کار آمدند که جای تقدیر دارد.
نبی زاده بر ضرورت اطلاع رسانی درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفر، مراکز طبخ غذا و رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و مجتمع‌های بین راهی توسط رسانه‌های استان تاکید کرد و گفت: دبیرخانه شورای اطلاع رسانی نیز در این خصوص، چندین محتوا را تولید و منتشر کرده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۴۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند