يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۴

آغاز فعالیت مؤسسات قرآنی خراسان جنوبی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از بازگشایی و آغاز فعالیت مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت در چارچوب شرایطی خاص و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
آغاز فعالیت مؤسسات قرآنی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، ناصر نبی زاده اظهار کرد: با توجه به موافقت ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با بازگشایی تدریجی مراکز فرهنگی و آموزشی در کشور و اطلاعیه از مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، آغاز فعالیت مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت در چارچوب شرایط خاصی بلامانع خواهد بود.
 وی افزود:  برگزاری دوره‌های آموزشی با تعداد محدود در یک فضا و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت خواهد پذیرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: انجام فعالیت‌های پژوهشی، تبلیغی و ترویجی و مشاوره‌ای در مؤسسات دارای مجوز، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ممکن خواهد بود.
نبی زاده ادامه داد: استفاده تمام عوامل اجرایی و متعلمان از ماسک و دستکش بهداشتی و در دسترس بودن مواد ضدعفونی کننده در فضای آموزشی و ضد عفونی کردن فضا و امکانات آموزشی(به صورت متناوب) ضروری است.
وی افزود: برگزاری ادامه دوره‌های ناتمام قبلی و اتمام آن‌ها طبق توافق بین تشکل‌ها و مخاطبان با نظارت این اداره‌کل در اولویت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حضور افراد در تشکل‌ها حداکثر سه ساعت در روز خواهد بود، اظهار کرد: برگزاری محافل، اردوها و مراسم گروهی که مضمن تجمع افراد است، همچنان ممنوع خواهد بود.
نبی زاده ادامه داد: بازگشایی تشکل‌های قرآنی در شهرها و مناطق با وضعیت قرمز حسب اعلام ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا ممنوع است.

وی با بیان اینکه پذیرش و آموزش خردسالان زیر هفت سال و مخاطبان بالای ۵۵ سال در حال حاضر مجاز نیست، تصریح کرد: برگزاری مهد و پیش دبستانی در محیط مؤسسه، منوط به اخذ مجوزهای لازم از وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی و بر اساس اعلام و رعایت پروتکل‌های آن‌ها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: توصیه می‌شود که در صورت امکان از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری کلاس‌های مجازی استفاده شود که این موضوع با رضایت قرآن‌آموزان و خانواده‌هایشان امکان‌پذیر بوده و اجباری نیست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۶۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قرآن , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا , موسسات قرآنی