دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۳

۲۵ خانه ورزش روستایی در خراسان‌جنوبی تجهیز می‌شود

سرپرست هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان‌جنوبی گفت: نخستین کاروان امید و نشاط سال ۹۹ در قالب تجهیز ۲۵ خانه ورزش روستایی راهی شهرستان‌های استان می‌شود.
۲۵ خانه ورزش روستایی در خراسان‌جنوبی تجهیز می‌شود
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محسن قطبی اظهار داشت: در راستای ترویج فعالیت‌های ورزشی و شناسایی استعدادهای بالقوه جوانان روستایی و گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر نخستین کاروان امید و نشاط در سال ۹۹ راهی روستاهای خراسان‌جنوبی می‌شود.
وی افزود: این کاروان امید و نشاط در قالب تجهیز ۲۵ خانه ورزش روستایی شامل میز پینگ‌پنگ، فوتبال‌دستی، صفحه شطرنج و صفحه و پایه دارت است.

سرپرست هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: این خانه‌های ورزش روستایی در شهرستان زیرکوه روستاهای بارنجگان (عشایری)، پیشبر زهان، فخران، حسن‌آباد، بایمرغ و بقال، شهرستان طبس روستاهای جمز، بهشت‌آباد، ده‌محمد، هودر، ملوند، زنوغان و دهنو، شهرستان قاین روستاهای شهرک هاشمیه، شیرمرع، عباس‌آباد دشت، آویج، نیگ، چلونک، بسکاباد، و دره‌باز، در شهرستان فردوس روستای چاهنو (عشایری)، شهرستان بشرویه روستای جوزردان و شهرستان سرایان روستاهای دره‌پر و چاه‌پنیری(عشایری) است.

قطبی با اشاره به تجهیز ۲۵ خانه ورزش روستایی در قالب دومین کاروان امید و نشاط سال ۹۹ خراسان‌جنوبی در مرداد امسال، یادآور شد: برای تجهیز هر خانه ورزش روستایی ۱۰۰ میلیون ریال اقلام ورزشی خریداری و در فضای مسقف واگذار شده از سوی دهیاری و شورای اسلامی روستاها برای بهره‌برداری جوانان و نوجوانان مستقر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح تجهیز و راه‌اندازی خانه‌های ورزش روستایی در خراسان‌جنوبی از سال ۱۳۸۶ آغاز شده و تاکنون در بیش از ۳۰۰ روستا و مناطق عشایری شهرستان‌های استان خانه ورزش روستایی راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۶۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , جوانان , بیرجند , خراسان جنوبی , روستا