سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶

۵۰ برنامه به مناسبت دهه کرامت در بقاع متبرکه خراسان جنوبی اجرا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از اجرای ۵۰ برنامه در بقاع متبرکه خراسان جنوبی به مناسبت دهه کرامت خبر داد.
۵۰ برنامه به مناسبت دهه کرامت در بقاع متبرکه خراسان جنوبی اجرا می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور اظهار داشت: ایجاد نشاط عمومی با الهام از آموزه‌های رضوی در تمامی سطوح جامعه با انگیزه ه و عواطف مذهبی و جهت بخشی به آن، گسترش و افزایش شناخت معرفت عمومی نسبت به حضرت رضا(ع)، حضرت معصومه و حضرت شاه چراغ و عمومی، همگانی و فراگیر ساختن فرهنگ، سیره و گفتار حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س)  از جمله اهداف برگزاری این برنامه‌هاست.

وی ادامه داد: راه‌اندازی کاروان شادی با عنوان شمیم کرامت در 7 بقعه متبرکه سطح استان از جمله در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، امامزاده سیدعلی و سیدالحسین نهبندان، امامزادگان بی بی زینب خاتون(س) سربیشه، امامزادگان سیدمحمد و سید ابراهیم فردوس، امامزاده علی(ع) طبس و امامزاده سید عبدالکریم بشرویه از جمله برنامه‌های گرامیداشت این دهه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: در 5 بقعه متبرکه کاروان خدام حرم رضوی را خواهیم داشت که در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، امامزاده زید بن موسی قاین، امامزاده سید ابوالقاسم(ع) خوسف و امامزادگان سیدمحمد و سید ابراهیم فردوس و همچنین امامزاده علی(ع) طبس حضور خواهند یافت.

بخشی‌پور با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان حضور مردم در مراسماتی که هرساله برگزار می‌شود، از ضبط و پخش مراسم جشن این ایام در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، امامزاده بی بی زینب خاتون(س) سربیشه، امام زاده علی سید حسین زرگ و سید حسین بن جعفرفشاه طبس و امامزادگان بی بی زینب خاتون(س) خضری خبر داد.

وی با اشاره به اجرای پویش مجازی «فدای دخترم» نیز در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، امامزاده زید قاین، مسجد حضرت ابوالفضل(ع) نهبندان، افزود: جشن ولادت حضرت معصومه(س) نیز در امامزادگان قاین، خوسف، سرایان، فردوس و طبس برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: مراسم جشن امام رضا(ع) نیز در امامزادگان بیرجند، قاین، خوسف، سرایان، فردوس، طبس و بشرویه برگزار خواهد شد.

بخشی‌پور با اشاره به روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: این روز در تقویم رسمی کشور به منظور تکریم و بزرگداشت جایگاه ویژه امامزادگان و بقاع متبرکه در فرهنگ و مذهب کشور به ثبت رسیده است که در این راستا همه ساله مراسمی در بقاع متبرکه سراسر کشور برگزار می‌شود‌.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۶۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دهه کرامت , خراسان جنوبی , بیرجند