چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۹

پایگاه توسعه قهرمانی هندبال شرق کشور در طبس راه‌اندازی شود

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خواستار استقرار پایگاه‌ توسعه‌ ورزش‌ قهرمانی‌ هندبال‌‌ شرق‌ کشور در طبس شد و گفت: با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری شرکت زغال سنگ پروده طبس در این رشته می‌توان فستیوال‌های استعدادیابی در نقاط مختلف استان را برگزار کرد.
پایگاه توسعه قهرمانی هندبال شرق کشور در طبس راه‌اندازی شود
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسن عزیزی اظهار داشت: استقرار پایگاه توسعه ورزش قهرمانی شرق کشور در طبس با توجه سرمایه گذاری بخش خصوصی شرکت زغال‌سنگ پروده ضروری می‌باشد.
وی با اشاره به پتانسیل‌های گردشگری شهرستان طبس افزود: برگزاری فستیوال استعدادیابی توسط این باشگاه در نقاط مختلف خراسان‌جنوبی، تشکیل کانون هواداران و شعارسازی مناسب برای هندبال می‌تواند گامی موثر در ترویج، همگانی‌کردن و بازیکن‌پروری این رشته ورزشی باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در تماس تلفنی با دکتر پاکدل رئیس فدارسیون هندبال بر استقرار پایگاه توسعه ورزش قهرمانی در شهرستان طبس تاکید کرد و گفت: مقرر شد در نخستین جلسه هیات رئیسه فدراسیون این موضوع طرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

گفتنی است، فعالیت رشته ورزشی هندبال در مجموعه زغال سنگ طبس سابقه‌ای حدود 20 ساله دارد و با توجه به این پیشینه درخشان، از سال 1390 با همکاری هیأت هندبال خراسان‌جنوبی فعالیت‌های متمرکزی برای حضور در لیگ‌های کشوری آغاز شد.

تیم هندبال زغال سنگ طبس بعد از صعود از لیگ‌های دسته دوم و دسته اول هندبال ایران، در سال 1397 مجوز و سهمیه حضور در لیگ برتر هندبال کشور را کسب نمود.

تنها نماینده هندبال خراسان‌جنوبی بعد از تجربه یک فصل حضور در لیگ برتر سال 1398 در حال حاضر با جذب بازیکنان موردنظر خود، آماده دومین حضور متوالی در رقابت های لیگ برتر هندبال مردان کشور می‌باشد.

نکته حائز اهمیت این است که همزمان با حضور این تیم هندبال زعال سنگ طبس در رقابت‌های لیگ یک، فعالیت آکادمی هندبال زغال سنگ نیز آغاز گردید که نتیجه این برنامه و فعالیت چهار ساله می‌توان به حضور هفت بازیکن بومی این آکادمی در فهرست بازیکنان لیگ برتری هندبال زغال سنگ طبس اشاره کرد.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۷۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , جوانان , بیرجند , خراسان جنوبی , هندبال