شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

تکمیل ۷۳ پروژه ورزشی ناتمام خراسان‌جنوبی در گرو تخصیص اعتبار

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از تجهیز ۲۷ خانه ورزش روستایی در دهه کرامت خبر داد و گفت: تعداد ۷۳ پروژه ورزشی ناتمام در استان وجود دارد که برای تکمیل آن ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
تکمیل ۷۳ پروژه ورزشی ناتمام خراسان‌جنوبی در گرو تخصیص اعتبار
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حسن عزیزی ظهر امروز در نشست خبری گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: در راستای سیاست عدالت‌محوری و نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به توسعه ورزش در مناطق روستایی و عشایری نخستین کاروان نشاط و امید خراسان‌جنوبی در سال ۹۹ راهی شهرستان های استان می‌شود.

وی افزود: این کاروان نشاط و امید ظهر هشتم تیرماه از مجموعه ورزشی علوی بیرجند در قالب تجهیزات ۲۷ خانه ورزش روستایی به هشت شهرستان‌های طبس، قاینات، فردوس، بشرویه، سرایان، نهبندان و سربیشه اعزام می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خانه‌های ورزش روستایی می‌تواند به عنوان قلب تپنده روستاها در زمینه نشاط و تندرستی ایفای نقش کند، تصریح کرد: از آنجاییکه پدیده چاقیدر بین جامعه روستایی و عشایری زیاد به چشم می‌خورد لذا راه‌اندازی خانه‌های ورزش روستایی می‌تواند زمینه ارتقای سلامتی و توسعه سواد حرکتی خانواده‌های روستایی را فراهم نماید.

عزیزی با اشاره به رتبه دهم خراسان‌جنوبی در ارزیابی طرح شهید رجایی سال ۹۸ وزارت ورزش و جوانان و کسب رتبه بالاتر از خراسان رضوی در تجهیز خانه‌های روستایی یادآور شد: تجهیزات خانه‌های ورزش روستایی براساس نیاز و امکانات متناسب با استعداد هر منطقه ارسال می‌شود.
وی هزینه‌ خریداری تجهیزات ۲۷ خانه ورزش روستایی خراسان‌جنوبی را ۲۷۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: ۹۰ درصد هزینه‌ را وزارت ورزش و جوانان تامین و مابقی از سوی استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر مناطق مرزی و آسیب‌پذیر پرداخت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از دومین کاروان نشاط و امید و تجهیز ۲۵ خانه ورزش روستایی در مرداد ۹۹ خبر داد و یادآور شد: مهمترین اقلام تجهیرات خانه‌های ورزش روستایی تاتامی، تشک کشتی، میز پینگ پنگ، شطرنج، فوتبال دستی، توپ، تور و دیگر امکانات می‌باشد.

عزیزی با اشاره به تجهیز هفت خانه ورزشی مدرسه‌روستا خراسان‌جنوبی با مشارکت آموزش و پرورش در خردادماه ۹۹ ادامه داد: طی هماهنگی‌های لازم تجهیز ۴۰ مدرسه روستایی معرفی شده از سوی آموزش و پرورش در دست پیگیری است.
وی از ۷۳ پروژه نیمه کاره ورزشی در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: برای تکمیل این پروژه‌ها ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با توجه به مصوبات سفرهای استاندار خراسان جنوبی به شهرستان‌ها و تخصیص اعتبار قابل توجه امیدواریم تا پایان سال ۵۰ پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.

سرپرست هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان‌جنوبی نیز از ۲۷۰ خانه ورزش روستایی فعال در سطح شهرستان‌ها خبر داد و افزود: تا پایان تیرماه جاری این تعداد به ۳۱۰ خانه افزایش می‌یابد.

محسن قطبی جمعیت برخوردار هر خانه ورزش روستایی در سطح کشور را سه هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: این میزان در شهرستان بیرجند هزار ۱۷۷ نفر، قاین دو هرار ۹۵۲ نفر، زیرکوه هزار و ۷۷۳، نهبندان هزار و ۵۷۷ نفر و طبی دو هزار و ۱۶۸ نفر است و کمترین جمعیت برخوردار از هر خانه ورزش روستایی در شهرستان بشرویه با ۴۱۷ نفر می‌باشد.

وی از طرح خانه‌های ورزش محله خراسان‌جنوبی در پنج شهرستان با همکاری بسیج سازندگی خبر داد و گفت: تعداد 6 خانه ورزش محله در پایگاه های مساجد بالای سه هزار نفر در شهرستان‌های سرایان، طبس، نهبندان بشرویه و خوسف تجهیز و به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۷۵۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , جوانان , بیرجند , خراسان جنوبی