يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۸
امام جمعه بیرجند:

دانشگاه‌ها پیام انقلاب را به جهان برسانند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید پیام انقلاب را به جهان برسانند گفت: افرادی که امروز این دنیای تاریک و ظلمانی را ایجاد کرده‌اند گواهینامه‌های رده‌های بالای علمی دارند اما خودشان هم گمراه هستند.
دانشگاه‌ها پیام انقلاب را به جهان برسانند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور بیرجند اظهار داشت: علم هیچگونه ارتباطی با بسیاری از قانون شکنی‌ها و کمرنگ شدن ارزشها ندارد بلکه این موارد را در صحنه سازی‌ها، تبلیغات، جنگ‌های روانی و نفوذها انجام داده‌اند.
وی افزود: صاحبان علم اگر چنانچه بخواهند عادلانه قضاوت کنند همه ارزش‌ها، ایمان‌ها و کمالات باید همراه با علم باشد متأسفانه اصل تأثر محیط‌های دانشگاه‌های ما از محیط‌های غربی است و بعد از انقلاب این تأثیرپذیری باید کاهش یابد چون دانشگاه‌های ما باید اسوه باشند تا غرب را هدایت کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید در ایران اسلامی در محیط‌های دانشگاهی یک تجدید نظری صورت گیرد تا دانشگاه‌ها برای جهان الگو باشند علم نور است اما همواره یک عنصر مشروط است که اگر شرایط آن مهیا باشد نوری است که انسان را به مقصد خواهد رساند.

عبادی بیان کرد: افرادی که امروز این دنیای تاریک و ظلمانی را ایجاد کرده‌اند، گواهینامه‌های رده‌های بالای علمی دارند اما خودشان هم گمراه هستند و هم دیگران را گمراه کرده‌اند و باعث شده تا بشر و دانشمند قرن 21 راه خانه‌اش را گم کند.
وی عنوان کرد: علم وقتی نتیجه صحیح می‌دهد که ایمان به آن جهت و هدف دهد پس چنین علمی انسان را به مقصد می‌رساند، اما وقتی ایمان نباشد و هدفی مطرح نباشد چنین علمی هرگز انسان را به مقصد نمی‌رساند.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: وحشیگری محض امروز، اقتضای علم نیست بلکه نفوذ هوای نفس در علم، عالم و دانشمند است.
عبادی گفت: گزارشات مختلفی ارسال می‌گردد اما گزارشاتی که از دانشگاه پیام نور به دستمان می‌رسد غالبا رضایت بخش است که یک وجه آن این است که چون حالت نیمه حضوری دارد دانشجو از اصالت‌های خانوادگی خود جدا نمی‌شود پس هم به کسب علم می‌پردازد و هم اصالت‌های خانوادگی و ارزش‌های سنتی و ایمانی را حفظ می‌کند.

وی افزود: امروز وقت یک تجدید نظر است که به آرمان‌های انقلاب در محیط‌های علمی برگردیم چون وقتی دانشگاه‌ها ایده آل شد، جامعه و کشور ایده آل خواهد شد دانشگاه‌ها هستند که باید پیام انقلاب را به سراسر جهان برسانند، علم و ایمان هر دو ضرورت است و دانشگاه‌ها باید در هر دو جهت جامعه خود را تغذیه کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهارداشت: ارزش علم به ایمان و ارزش ایمان به عمل است، بنابراین امیدواریم دانشگاه‌ها در صحنه و میدان عملی وارد شوند و نیازهای جامعه را بر اساس علم و ایمان رفع کنند بشر قرنها در جهل بود و از همان کورسوی نور فطرت، همان آدم بی سوادِ جاهل راهش را پیدا می‌کرد و سپس رشته‌های مختلف علمی دنیا را پر کرد و انفجار علم صورت گرفت که البته این اتفاق بسیار خوبی است اما متأسفانه شرایط آن حفظ نگردید.

عبادی با تأکید بر اینکه فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب نسبت به دانشگاه‌ها را نباید فراموش کنیم گفت: دانشگاه‌ها یک ضرورت اجتناب ناپذیرند اما به هر نسبتی که شرایط آن رعایت نشده آسیب‌ها را مشاهده می‌کنیم.
وی بیان کرد: علم هیچگونه ارتباطی با بسیاری از قانون شکنی‌ها و کمرنگ شدن ارزش‌ها ندارد صاحبان علم اگر چنانچه بخواهند عادلانه قضاوت کنند همه ارزش‌ها، ایمان‌ها و کمالات باید همراه با علم باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۷۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله عبادی , بیرجند , خراسان جنوبی , دانشگاه