يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۲
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت:

افزایش قیمت مسکن در خراسان‌جنوبی مردم را نگران کرده است/ تأخیر چندساله در واگذاری مسکن ۰۴ بیرجند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها در سطح استان نگرانی مردم را در پی داشته که متأسفانه این موضوع در تمام سطح کشور و به دلایل مختلف وجود دارد که معتقدم یکی از دلایل آن افزایش قیمت‌ها در حوزه مسکن، عرضه کم و تقاضای زیاد است.
افزایش قیمت مسکن در خراسان‌جنوبی مردم را نگران کرده است/ تأخیر چندساله در واگذاری مسکن ۰۴ بیرجند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حسین خسروی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با تأکید بر لزوم همکاری مسؤولان این اداره کل با مجمع نمایندگان استان و ارائه مصادیق و مستندات لازم برای پیگیری امور مربوطه اظهار داشت: افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها در سطح استان نگرانی مردم را در پی داشته که متأسفانه این موضوع در تمام سطح کشور و به دلایل مختلف وجود دارد که معتقدم یکی از دلایل آن افزایش قیمت‌ها در حوزه مسکن، عرضه کم و تقاضای زیاد است.
وی افزود: متأسفانه طی هفت سال دولت یازدهم و دوازدهم، عرضه مسکن بسیار کم بوده است که بارها این موضوع را با دلسوزی مطرح کرده‌ام.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسؤولین این دولت در حالی مخالف مسکن مهر بودند که زمانی که برای اخذ رأی اعتماد خودشان را جزو طراحان آن می‌دانستند، تصریح کرد: اما از طرف دیگر آن را مزخرف می‌دانستند در حالی که فارغ از معایبی که این طرح داشت، عده زیادی را صاحب‌خانه کرد.

خسروی تأکید کرد: مسؤولین اداره کل راه و شهرسازی باید به‌عنوان مسئول حوزه مسکن، حتماً در زمینه رفع این مشکل راهکار ارائه دهند.
وی نیاز به مسکن را جزو نیازهای اولیه هر خانوار دانست و گفت: متأسفانه تأمین مسکن تقریباً برای همه اقشار مشکل شده است، به‌طوری که جوانان حتی هوس تشکیل خانواده هم نمی‌کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایطی که برای طرح مسکن ملی مطرح است، سبب شده تا هر کسی جرأت ثبت‌نام نداشته باشد، تصریح کرد: در طرح مسکن مهر با کمک برخی نهادها، زمین رایگان تأمین شد که هزینه‌ها را به نصف کاهش داد.

خسروی عنوان داشت: اگر برنامه‌ای برای کاهش قیمت مسکن و اجاره دارید و یا قرار است به سطوح بالادستی و کشوری ارائه دهید، خوب است که آن را مطرح کنید تا بنده هم در جواب سؤالات مردمی، پاسخ امیدوارکننده‌ای برای آن‌ها داشته باشیم.
وی در پایان خواستار ارائه برنامه‌ها، علت تأخیر چندساله در واگذاری مسکن 04 بیرجند و دیگر مسائل مطرح در حوزه راه و شهرسازی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۷۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , اقتصاد , بیرجند , خراسان جنوبی