سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۵

ورود دادستان بیرجند به موضوع منطقه گردشگری چهارده

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند در پی مسائل پیش آمده در خصوص منطقه گردشگری چهارده بیرجند و ممانعت از ورود مردم به این منطقه، از این روستا بازدید میدانی انجام داد.
ورود دادستان بیرجند به موضوع منطقه گردشگری چهارده
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، سید حسین مقدس، امروز دوشنبه ۹ تیر در حاشیه بازدید از منطقه گردشگری چهارده بیرجند در پی اعتراض‌های مردمی، اظهار کرد: در راستای صیانت از حقوق عامه و حقوق روستاهایی که در بالا دست این تفرجگاه هستند، بازدیدی از منطقه گردشگری چهارده صورت گرفت.
وی تصریح کرد: حل این موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد و پس از بررسی میدانی صورت گرفته در دادستانی، در خصوص بازگشایی آن و یا هر نوع تصمیم دیگر اظهار نظر می‌شود.

مجموعه آبشارهای چهارده بیرجند از 80 آبشار بزرگ و کوچک تشکیل شده که در مسیر کوهنوردی قله باقران قرار گرفته‌اند و از جمله آبشارهای زیبای خراسان جنوبی بشمار می‌رود. این مجموعه آبشارها منظره بسیار زیبایی را بوجود آورده و در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌اند. این روستا به ویژه در فصل بهار و تابستان پذیرای گردشگران بسیاری است.
در این روستا بخشی از زمین‌ها به بخش خصوصی واگذار شده تا فضای تفریحی و اقامتی در آن ساخته شود، اما چند روزی است که در ورودی این روستا و آبشار، درب بزرگی نصب شده و بنری که روی آن نوشته شده: "منطقه اختصاصی، لطفاً وارد نشوید".

حال مسئولان استان در پی اعتراض‌های مردمی به این مسئله ورود پیدا کردند تا تصمیم‌های مقتضی اخذ شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۸۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گردشگری , خراسان جنوبی