سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۸

ضرورت اقناع سازی اولیا در بازگشایی مدارس

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت: در بحث بازگشایی مدارس اعتمادسازی و اقناع دانش‌آموزان با اطلاع‌رسانی به موقع، ملموس شدن و تشریح فعالیت‌ها در دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری ضروری است.
ضرورت اقناع سازی اولیا در بازگشایی مدارس
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، ناصر خوش خبر، امروز دوشنبه 9 تیر در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: کسب آمادگی هم استانی‌ها برای زندگی کردن در کنار کرونا نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و هنرمندانه است.
وی با بیان اینکه ما در شرایط کرونایی که پشت سر گذاشته‌ایم نزدیک چهار ماه آن دانش‌آموزان در کلاس درس حضور نداشته‌اند، تصریح کرد: این موضوع برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش را در استان تحت تأثیر قرار داد .

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به فراز و فرودهای عملکرد ویروس کرونا در استان و تأثیر آن بر تمامی برنامه‌ها، فعالیت‌ها و خدمات، بیان کرد: در راستای اقناع‌سازی با هدف جلب همکاری خانواده‌ها با آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید باید از هم اکنون با برنامه‌های متنوع و تولید محتوا اقدام شود.

خوش خبر، تجهیز مدارس به مواد ضدعفونی کننده و گندزدا، احصاء فعالیت‌ها، برگزاری مانور بازگشایی مدارس را برای اعتمادسازی ضروری دانست و افزود: موتور محرکه توسعه استان، آموزش و پرورش است.
وی بر بسیج تمامی امکانات و مشارکت دستگاه‌های ذیربط برای رفع نقایص فضای مجازی تأکید کرد و یادآور شد: تلاش شورای آموزش و پرورش استان، رفع موانع سد راه توسعه فرایند تعلیم و تربیت استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

خوش خبر از طرح آجر به آجر به عنوان طرحی خیر پرور یاد کرد و گفت: لازم است این طرح در استان به صورت پایلوت در یکی از حوزه‌های مختلف اجتماعی اجرایی شده و پس از جمع‌آوری نتایج حاصله به کل استان تعمیم داده شود.
وی از معلمان به عنوان سرمایه‌های ارزشمند جامعه خراسان جنوبی یاد کرد که ایمان، اخلاص، صداقت، پشتکار و همت والایشان زبان زد خاص و عام است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: اجرای دقیق سند تحول نیازمند نظارت، رصد و پایش مستمر فعالیت‌ها و برنامه‌ها است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۸۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مدارس , خراسان جنوبی , آموزش و پرورش