چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۶

گلایه امام جمعه بیرجند از نایابی لباس‌های عفاف و حجاب در بازار

امام جمعه بیرجند با گلایه از گرانی چادر مشکی گفت: متاسفانه لباسهای غیر متعارف در بازار زیاد است اما لباس‌های عفاف وحجاب نایاب تر و گران تر است.
گلایه امام جمعه بیرجند از نایابی لباس‌های عفاف و حجاب در بازار
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله سیدعلیرضا عبادی عصر امروز در دیدار با مدیر رسیدگی به امور مساجد خراسان با تاکید بر موضوع عفاف وحجاب اظهار داشت:باید برای عفاف وحجاب از اساتید دانشگاهی و فرهنگیان کمک گرفت و همراه با ائمه جماعت در مساجد و همه فضاها جامعه به حجاب پرداخت.
وی افزود: گاهی ناآگاهی جوانان و افراد بی حجاب  از ضرورت عفاف و حجاب سبب می‌شود ، که اگر به این موضوع و اهمیت آن تفهیم شود هرگز از فرهنگ منحط غرب تقلید نمی‌شود.

امام جمعه بیرجند با با بیان اینکه دشمن به دنبال گرفتن فرصتها از انقلاب اسلامی است تا آرمانهای انقلاب که همان اسلام است در جامعه پیاده شود  گفت:هرچند دشمن به اهدافش نرسیده اما  ما هم کامل به آرمانهای انقلاب نرسیدهایم.
آیت الله عبادی کار رضا خان قلدر را تغییر فرهنگ مردم با کشف حجاب دانست و تاکید کرد: آنها کارشناسی کردند که اگر بتوانند زنان مسلمان را از عفاف و حجاب دور کنند کشور را تصرف می‌کنند اما وقتیکه چادر تبدیل به لباسهای زننده و کوتاه شد باید به خود بلرزیم و خوابمان نبرد.
وی با گلایه از اینکه متاسفانه ما هیچ برنامهای در برابر استعمار نداریم  درحالی که مسجد می‌تواند در همه زمین ها نقش ایفا کند که  این امر نیازمند کار جهادی است بیان داشت: متاسفانه انواع لباس‌های غیر متعارف و غیر اسلامی در بازار وجود دارد که چادر مشکی از همه گرانتر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: استعمار تلاش می‌کند زنان جامعه ما را از اعتقاداتشان و محیط خانواده وپرورش و تربیت فرزند دورکند و برخی از ادارات و سازمانها تنها دختران را استخدام می‌کنند که برای بازرسی به نقاط دور افتاده روستایی بروند.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه اگر طرح های کارشناسی و علمی برای هر روز و مناسبتی در اختیار امام جماعت قرار گیرد، او میتواند مخاطبان خود را بصیرت و پرورش دهد، افزود: اگر جمعیت مساجد را مدیریت کنیم همه خیرات را به دست میآوریم و همه آفات را دفع میکنیم.

مدیر رسیدگی به امور مساجد خراسان هم در این دیدار با بیان اینکه مساجد باید کانون محوری مردمی نماینده ولی فقیه شود و باید این شبکه سازی اتافق افتد گفت:باید محوریت مسجد وامام جماعت در بین مردم و مسئولان فرهنگ سازی شود .
حجت الاسلام مهدوی ارفع مساجد را محلی برای هدایتگری معنوی،سیاسی، وارائه خدمات وپناهگاهی برای دانست و افزود:باید در هر شهرستان چند مسجد به عنوان الگو مسجد طراز انقلاب اسلامی مشخص کنیم و بیشتر به آنان توجه شود و مابقی مساجد را به این مسجد طراز مرتبط کنیم.
وی ادامه داد:باید تلاش شود تا گفتمان مسجد انقلابی حاکم بر تمام مساجد شود و به عنوان مطالبه عمومی تبدیل شود چرا که  بدنه مردمی واجتماعی از ما توقع تحقق مسجد انقلابی را دارند هرچند لازمه محوری بودن مسجد این است که مرکزی به نام امور مساجد ایجاد شده و همه نهادها برای ارائه خدمت باید با مرکز رسیدگی به امور مساجد هماهنگ باشند.
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان به راهبردهای عملیاتی برای تبدیل شدن مسجد به کانون محوری تربیت نیروی انسانی تمدن اسلامی، افزود: باید گفتمان مسجد انقلابی حاکم بر تمام مساجد شود و به مطالبه عمومی تبدیل شود و بدنه مردمی و اجتماعی از ما توقع تحقق مسجد انقلابی را داشته باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۶۹۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب اسلامی , عفاف , حجاب , خراسان جنوبی