دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷

انتظار ۱۳ ساله صنوف آلاینده بیرجند به ثمر نشست/ مهلت یک‌ماهه به اصناف برای اخذ پروانه

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به لزوم خروج صنوف آلاینده صوتی از داخل شهر بیرجند گفت: صاحبان صنوف در مهلت تعیین‌شده نسبت به تشکیل پرونده و اخذ پروانه اقدام کنند.
انتظار ۱۳ ساله صنوف آلاینده بیرجند به ثمر نشست/ مهلت یک‌ماهه به اصناف برای اخذ پروانه
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سال‌هاست ساکنان برخی از اهالی خیابان‌های شهر بیرجند از جمله خیابان عدل، بهشتی، رجایی و جوادیه روز خود را با سر و صدای تعمیرکاران، جوشکاران، صافکاران و... آغاز می‌کنند.
علاوه بر سر و صداهای مزاحم، آسفالت خیابان نیز به علت تردد زیاد ماشین‌ها و روغن‌هایی که روز زمین ریخته می‌شود حال و روز خوشی ندارد و مردم از حضور این اصناف گلایه دارند.

اما صاحبان این مشاغل نیز از حضورشان در وسط شهر راضی نبوده و می‌گویند سال‌هاست پول دادیم تا در خارج از شهر برای‌مان مکانی مشخص شود اما هنوز هیچ زیرساختی فراهم نشده است.
گویا سال 86 بود که پروژه انتقال صنوف آلاینده و مزاحم به خارج از شهر بیرجند در سایت 86 هکتاری کلید خورد اما بعد از گذشت 13 سال صاحبان مشاغل همچنان منتظر تامین زیرساخت‌ها هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از تعیین مهلت یک ماه به اصناف آلاینده برای ساخت وساز و اخذ پروانه کسب خبر داد و گفت: پیرو بازدید استاندار از شهرک صنوف آلاینده، نشستی با حضور دستگاه‌های مرتبط و نماینده این صنوف برگزار و مقرر شد موانع استقرار صنوف در شهرک صنوف آلاینده پیگیری شود تا در حداقل زمان ممکن شاهد استقرار کسبه و آغاز عملیات ساخت این مجموعه باشیم.

میرجعفریان افزود: مقرر شد صاحبان صنوف در مهلت تعیین‌شده نسبت به تشکیل پرونده و اخذ پروانه اقدام کنند و تداخلات محدودی در بخش زمین این مجموعه کارگاهی وجود دارد که با قول مساعد ادارات کل اوقاف و امور خیریه، منابع طبیعی و آبخیزداری و راه و شهرسازی استان مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۰۲۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اصناف , اقتصاد , خراسان جنوبی , بیرجند