دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۰

بستری ۶۷ بیمار کرونایی در خراسان‌جنوبی/ ۵۳ درصد موارد شیوع تجمعات خانوادگی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از مجموع بیماران حاد تنفسی بستری در بیمارستان‌های استان، ۶۷ نفر مبتلای قطعی بیماری کرونا هستند
بستری ۶۷ بیمار کرونایی در خراسان‌جنوبی/ ۵۳ درصد موارد شیوع تجمعات خانوادگی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، کامبیز مهدی‌زاده در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۵۷ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری‌ هستند.

وی با بیان اینکه از مجموع بیماران حاد تنفسی ۶۷ نفر مبتلای قطعی بیماری کرونا هستند، بیان داشت: از مجموع بیماران کرونایی استان تعداد ۱۸ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه (ICU) بستری هستند که متأسفانه حال هفت نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص فوت‌شدگان کرونا در استان، مطرح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوت جدید در استان داشتیم که تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا به ۷۴ نفر رسید.

مهدی‌زاده با اعلام اینکه ۹۰.۶درصد جمعیت خراسان‌جنوبی در نقاط قرمز کرونایی هستند، عنوان کرد: هفت شهرستان بیرجند، خوسف،
نهبندان، سربیشه، طبس، فردوس و قاینات در وضعیت بسیار پرخطر (قرمز) هستند.
وی با اشاره به اینکه ۵۳ درصد مبتلایان، انتقال ویروس‌شان در تجمعات خانوادگی بوده لذا باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، مطرح کرد: شهروندان می‌توانند با عدم حضور در مراسم‌های عزا و عروسی و مهمانی‌ها مراقب جان خود و عزیزانشان باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۰۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند