دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۰

کشفیات سوخت در خراسان جنوبی ۹۱ درصد کاهش یافت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: در بحث کشفیات در ۳ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۹۱ درصد کاهش داشته‌ایم.
کشفیات سوخت در خراسان جنوبی ۹۱ درصد کاهش یافت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، قربانعلی مردانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی 3 وظیفه اصلی را بر عهده داریم.
وی تأمین فرآورده‌های نفتی را یکی از وظایف عنوان کرد و افزود: خراسان جنوبی یکی از پهناورترین استان‌های کشور است که این امر در وسعت کار ما بسیار موثر است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه در این راستا 3 میلیون و 500 هزار لیتر فرآورده نفتی را باید در این استان تأمین کنیم بیان کرد: این فرآورده‌ها از مبادی دیگر مانند رفسنجان، بندرعباس، یزد، تربیت حیدریه، اصفهان و مشهد تأمین می‌شود.

مردانی با بیان اینکه این فرآورده‌ها از طریق نفت‌کش‌های زمینی تأمین می‌شود که کار بسیار سختی است تصریح کرد: سال گذشته تنها برای نیروگاه قاین در یک روز 3 میلیون و 700 هزار لیتر فرآورده تهیه شده است.
وی دومین وظیفه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی را توزیع عادلانه سوخت عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 111 جایگاه سوخت در استان وجود دارد که 24 جایگاه CNG و مابقی سوخت مایع است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی از وجود 379 فروشنده تک که عرضه نفت سفید روستاها را برعهده دارند خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر 900 مصرف‌کننده عمده در استان داریم که باید سوخت آنان تأمین شود.

مردانی نظارت بر توزیع عادلانه فرآورده‌ها را سومین وظیفه این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: در بخش نظارت باید به سمت سامانه‌های جدید و به‌روز برویم.
وی افزود: یکی از اقدامات شرکت نفت در بحث نظارت این است که رویکرد پیشگیرانه داریم که در این راستا تاکنون گام‌های خوبی برداشته شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی از وجود 8 سامانه فعال در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد و گفت: سیستم تجارت آسان، سیستم کنترل سوخت در مرز، توزیع نفت گاز، نفت سفید و گاز مایع، سامانه هوشمند توزیع بنزین و سامانه عملکردی برای خودروهای دیزلی و نفت گاز از جمله این سامانه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه در بحث مرزنشینان 3 نوع عرضه سوخت اعم از طریق باک، فروش مرزنشینان، فروش مرزی با جایگاه از طریق کارگزاری داریم گفت: روزانه 37 میلیون و 500 هزار لیتر به صورت ماهیانه در کشور برای مرزنشینان در نظر گرفته شده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی افزود: در سال 98 نسبت به سال 97 در بحث فروش مرزنشینان 324 درصد افزایش فروش داشته‌ایم. 

مردانی با بیان اینکه در 3 ماهه امسال در عرضه جایگاه مرزی 33 درصد کاهش و در کنترل باک 79 درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم گفت: علت این کاهش شیوع کرونا و مصوبه دولت است که خودروهای ایرانی تا 200 لیتر معافیت می‌گیرند.
مردانی با بیان اینکه ارتقا بستر ارتباطی جایگاه یکی از اقدامات انجام شده است گفت: بحث آموزش در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی بسیار مهم است زیرا با آموزش می‌توان خدمات را به بهترین نحو ارائه داد.
وی با بیان اینکه در این راستا در سال گذشته 5 هزار و 757 نفر ساعت آموزش را ارائه کردیم خاطرنشان کرد: در 3 ماهه امسال یک هزار و 379 نفرساعت آموزش ارائه داده‌ایم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان جنوبی به میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در 3 ماهه امسال اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست سال 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بحث بنزین سوپر 84 درصد کاهش داشته‌ایم چون قیمت آزاد و دو نرخی و تعرفه‌ای نداشت و مردم کمتر به سمت این نوع سوخت می‌روند.

مردانی با بیان اینکه در 3 ماهه امسال در بحث بنزین معمولی 32 درصد کاهش را داشته‌ایم و جزو شهرهای سبز هستیم گفت: در بحث نفت سفید در 3 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد کاهش داشته‌ایم که نرم کشوری 27 درصد بوده است‌.
وی با اشاره به اینکه در این مدت در بحث نفت گاز 18 درصد کاهش داشته‌ایم که نرم کشوری 10 درصد است افزود: در بحث نفت گاز غیرنیروگاهی در 3 ماهه امسال 144 درصد افزایش و در بحث نفت کوره 63 درصد کاهش را داشته‌ایم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در 3 ماهه نخست امسال در بحث سوخت هوایی 32 درصد کاهش را داشته‌ایم بیان کرد: در مجموع در بحث فرآورده‌های نفتی در استان 3 درصد کاهش را داشته‌ایم.

مردانی به بحث CNG اشاره کرد و یادآور شد: قبل از آبان ماه 98 و سهمیه بندی بنزین 140 هزار مترمکعب در روز گاز استفاده کردیم و بعد از سهمیه‌بندی بنزین در کشور 24 میلیون و 500 هزار مترمکعب و در خراسان جنوبی 171 هزار متر مکعب مصرف داشته‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: بعد از شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها از اوایل اسفندماه در کشور 14 میلیون هزار مترمکعب و در استان 151 هزار مترمکعب مصرف داشته‌ایم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: پس از اعمال محدودیت‌ها در اردیبهشت ماه 20 میلیون و 590 هزار مترمکعب در کشور و 185 هزار مترمکعب در روز در استان مصرف داشته‌ایم و در خردادماه مصرف در استان به 202 هزار مترمکعب در روز رسید.

مردانی با بیان اینکه در بحث جایگاه سی‌ان‌جی در زیرکوه و درمیان جایگاه نیاز است اظهار داشت: توانستیم برای نهبندان جایگاهی با 3 میلیارد و 500 میلیون تومان آورده شرکت نفت در نظر بگیریم که در حال حاضر درصد پیشرفت کار بسیار خوب است.
وی با اشاره به ثبت نام طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی وانت و تاکسی خاطرنشان کرد: برای دوگانه‌سوز کردن خودروها تاکنون کمتر از یک هزار خودرو برای دو گانه سوز شدن ثبت نام کردند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بحث کشفیات در 3 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 91 درصد کاهش کشفیات را داشته‌ایم گفت: در 3 ماهه سال 98 نسبت به سه ماهه 97، نیز 25 درصد کاهش را داشته‌ایم.
مردانی کاهش قیمت فوئو، بازدید و کنترل، سهمیه‌بندی بنزین و شیوع کرونا را از علل کاهش کشفیات عنوان کرد.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۰۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سوخت , اقتصاد , خراسان جنوبی