چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲

سهم ۵۵ درصدی موتورسواران از تصادفات منجر به فوت در خراسان جنوبی

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی از وقوع ۹ فقره تصادف درون شهری در سال جاری خبر داد و گفت: ۵۵ درصد تصادفات فوتی مربوط به موتورسواران و دوچرخه سواران بوده که نگران کننده است.
سهم ۵۵ درصدی موتورسواران از تصادفات منجر به فوت در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ علیرضا عباسی با اشاره وضعیت ترافیک در شهر بیان کرد: در حال حاضر ترافیک معابر درون شهری عادی و روان است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در حوزه درون شهری ۹ فقره تصادف منجر به فوت داشته‌ایم، گفت: اگرچه این میزان نسبت سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته اما نیازمند توجه بیشتری از سوی شهروندان است.

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی با بیان اینکه از مجموع تصادفات فوتی، پنج فقره دوچرخه سوار و موتور سوار بوده‌اند، افزود: بالغ بر ۵۵ تصادفات فوتی سال جاری مربوط به این افراد بوده که نگران کننده است.
سرهنگ عباسی خواستار رعایت قوانین و مقررات از سوی موتورسواران و دوچرخه سواران شد و افزود: بخشی از این افراد با اجرای حرکات نمایشی و خشن برای بارگذاری در فضای مجازی حوادثی را منجر می‌شوند.
وی با بیان اینکه از موتورسواران خواستاریم در شب از رانندگی با چراغ خاموش پرهیز کنند، افزود: همچنین رانندگان باید از استفاده تلفن همراه، خوردن و آشامیدن و استفاده از خودرو با نقص فنی پرهیز کنند.

سرهنگ عباسی اظهار کرد: موتورسواران استفاده از کلاه ایمنی استاندارد را جدی بگیرند چراکه این امر بالغ بر ۸۰ درصد از صدمات ناشی از حوادث را کاهش می‌دهد.
وی خواستار نصب پلاک‌های شب رنگ در موتورسیکلت‌ها شد و گفت: مخدوش کردن پلاک موتور شش ماه تا یک سال حبس دارد که باید مورد توجه موتورسواران قرار گیرد.
رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی بیان کرد: مجوزی از دادستان اخذ شده که بتوانیم این دسته از موتورها را جمع آوری کرده و راننده را به عنوان مجرم به مقام قضائی معرفی کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۴۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان‌ جنوبی , تصادف