چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

۲۹ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در خراسان جنوبی ضبط شد

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: ۲۹ هزار و ۷۶۴ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در چهار ماهه نخست سال جاری در استان ضبط شده است.
۲۹ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در خراسان جنوبی ضبط شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمد اصغرزاده بیان کرد: تأمین سلامت و بهداشت غذایی جامعه یکی از رسالت‌های این سازمان بوده که در این راستا نظارت‌های مستمری از مراکز عرضه فرآورده خام دامی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین سوپرمارکت‌ها، آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، مرغ فروشی‌ها و لبنیاتی‌ها به صورت مستمر توسط تیم‌ها نظارتی اداره کل دامپزشکی استان پایش و رصد می‌شوند.
اصغر زاده با اشاره به شیوع کرونا در استان و کشور بیان کرد: با توجه به گستردگی سطح واگیری این ویروس، فعالیت های دامپزشکی نسبت به گذشته تشدید شده است.

اصغر زاده با بیان اینکه در چهار ماهه نخست سال جاری ۱۰ هزار و ۵۶۹ مورد بازدید از مراکز عرضه و ۱۷ هزار و ۱۱۶ مورد نظارت از کشتارگاه های دام استان انجام شده است، افزود: طی این بازدیدها  ۵۷۹ مورد تخلف بهداشتی ثبت شده است.
وی از ضبط ۲۹ هزار و ۷۶۴ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در چهار ماهه سال جاری خبر داد و گفت: از فروشندگان، کسبه و مردم خواستاریم در به رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی دریغ نکنند. 
بنا به گفته اصغر زاده در چهار ماهه نخست سال جاری چهار میلیون و ۶۴۶ هزار و ۹۱۸ قطعه طیور کشتار شده است. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۴۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دامپزشکی , خراسان جنوبی , بیرجند