چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲

میزان مرگ و میر کرونا در خراسان جنوبی به ۵.۲ درصد افزایش یافت

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: میزان مرگ و میر ناشی از ابتلاء به کرونا در خراسان جنوبی افزایش یافته و به ۵.۲ درصد رسیده است.
میزان مرگ و میر کرونا در خراسان جنوبی به ۵.۲ درصد افزایش یافت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا شریف زاده با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: تا پایان وقت اداری دیروز ۱۳۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که نسبت به روز دوشنبه ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه از بیماران بستری تاکنون ۴۸ نفر مبتلا قطعی به کرونا بوده‌اند که نسبت به روز گذشته ۱۶ درصد کاهش داشته است، افزود: ۱۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و حال عمومی شش نفر از بیماران وخیم است.
وی اظهار کرد: متأسفانه با یک مورد جدید فوتی تا پایان وقت اداری دیروز، کل آمار فوتی کرونا در استان به ۱۲۱ مورد افزایش یافته است.
شریف زاده از شهروندان خواست پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و هنگام حضور در اجتماعات و مکان‌های عمومی حتماً از ماسک استفاده نمایند.

شاخص مرگ و میر کرونا به ۵.۲ درصد رسید
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: میزان ورود تجمعی در استان به ۲۸۵ در ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه میزان ورود تجمعی در سطح کشور ۳۹۰ در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، گفت: میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در کشور ۵.۷ درصد و در خراسان جنوبی به ۵.۲ درصد رشد یافته است.
وی بیان کرد: شاخص نمونه گیری در خراسان جنوبی ۱۴.۹ در هزار نفر جمعیت بوده و درصد نمونه‌های مثبت هم ۱۹ درصد برآورد شده است.
شریف زاده اظهار کرد: به طور متوسط از چهارم اسفند ماه سال گذشته روزانه ۱۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در خراسان جنوبی شناسایی شده است.

هر ۳ ساعت یک کرونایی جان می‌دهد
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی افزود: در خراسان جنوبی هر دو یا سه ساعت یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهد.
وی با اشاره به ابتدای کودکان به کرونا بیان کرد: آمار جدید نشان دهنده این امر بوده که کودکان می‌توانند همچون بزرگسالان به این بیماری مبتلا شوند.

شریف زاده افزود: نوع بیماری در اکثر کودکانی که به کرونا ویروس مبتلا می‌شوند، بدون علامت بروز می‌کند.
وی ادامه داد: از هم استانی‌ها خواستاریم از رفت و آمدهای غیر ضروری به جد خودداری کرده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۲۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , مبتلایان کرونا