پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸

فعالیت ۱۳۰۰ هیئت مذهبی در خراسان جنوبی/دسته‌روی هیئت‌ها ممنوع است

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی از فعالیت یک هزار و ۳۰۰ هیئت مذهبی در استان خبر داد و گفت: هیئت‌های مذهبی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم را یک تکلیف می‌دانند.
فعالیت ۱۳۰۰ هیئت مذهبی در خراسان جنوبی/دسته‌روی هیئت‌ها ممنوع است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا عباسی‌مقدم بعدازظهر چهارشنبه در ستاد عملیات محرم ۱۴۴۲ اظهار کرد: دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های برگزاری مراسم محرم به دست ما رسیده و همه هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی خود را موظف به رعایت آن می‌دانند.
رئیس شورای هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در بیرجند ۳۰۰ هیئت و در کل استان هزار و ۳۰۰ هیئت فعالیت دارند، بیان‌کرد: رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی همراهی همه این هیئت‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط را می‌طلبد.

عباسی مقدم با اشاره به اینکه سلامت مردم رأس و اولویت برنامه‌های ماه محرم است، ادامه داد: ممنوعیت دسته‌روی، برگزاری مراسم در فضای باز، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ممنوعیت پذیرایی از جمله پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده است.
وی افزود: طبق پروتکل‌های بهداشتی اگر تمایل برای پخت غذای نذری وجود داشته باشد باید با رعایت مسائل بهداشتی و مراعات پرهیز از تجمع و سایر مؤلفه‌ها صورت گیرد.
رئیس شورای هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی گفت: در راستای جلوگیری از تجمعات باید برای برخی از مراسم سنتی ماه محرم در بیرجند تدابیری اندیشیده شود و به نظر می‌رسد برخی از این مراسم لغو شود چون امکان کنترل جمعیت وجود ندارد.

عباسی‌مقدم با اشاره به مراسم قتلگاه در روز عاشورا در شهر بیرجند اظهار کرد: این برنامه نیز هر ساله زمینه تجمع زیادی را برای عزاداری فراهم می‌کند که باید در سال جاری برای این مراسم هم اندیشی شود.
وی گفت: بر اساس دستورالعمل‌های مرکز، ایستگاه‌های صلواتی نیز باید از توزیع چای و شربت خودداری کرده و در صورت تمایل برای توزیع نذری باید به صورت بسته بندی و با رعایت پرهیز از تجمع مردم توزیع صورت گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , محرم , خراسان جنوبی