پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴

پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده برای مراسم ماه محرم نقشه راه است

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های تدوین شده برای برگزاری مراسم محرم بر اساس توصیه‌های رهبر معظم انقلاب نقشه راه است.
پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده برای مراسم ماه محرم نقشه راه است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا دبیری ظهر چهارشنبه در ستاد عملیات محرم ۱۴۴۲ اظهار کرد: امیدواریم با همکاری، هم افزایی و تدبیر به تکلیف دینی خود در راستای حفظ سلامت مردم و برگزاری عزاداری سید الشهدا (ع) عمل کنیم.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تأثیر منفی ویروس کرونا بر مناسبات اجتماعی و مناسک دینی بر هیچکس پوشیده نیست، بیان‌کرد: ما در ظاهر با دو امر متضاد رو به رو هستیم چون از طرفی مناسک‌های دینی در اجتماع عظمت می‌یابد و از طرف دیگر در راستای پیشگیری از ویروس کرونا باید از تجمع پرهیز کرد.

دبیری ادامه داد: باید در عزاداری و مناسک دینی الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی روز عید قربان بر این موضوع تأکید کردند.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در برگزاری مراسم ماه محرم، محور را دستورات ستاد ملی کرونا دانسته‌اند، گفت: ما از ابتدای شیوع کرونا مناسک دینی متعددی را پشت سر گذاشتیم که نمونه موفق آن مربوط به شب‌های قدر ماه مبارک رمضان است.
مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در زمان برگزاری مراسم شب قدر نیز ما در اوج شیوع ویروس کرونا بودیم ولی با رعایت مسائل بهداشتی مخاطرات در این زمینه بسیار به حدأقل رسید و در حقیقت مدیریت شد.

دبیری با اشاره به اینکه متأسفانه کادر درمان نیز در مواردی گرفتار این ویروس شده‌اند، بیان‌کرد: باید به این نکته دقت کنیم که اگر میزان مبتلایان به کرونا افزایش یابد، ظرفیت‌های درمانی کشور و استان دیگر پاسخگو نخواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه هر تصمیمی که می‌گیریم باید تأثیر آن بر سلامت مردم را مد نظر قرار دهیم، گفت: دستورالعمل تدوین شده برای برگزاری مراسم محرم بر اساس توصیه‌های رهبر معظم انقلاب نقشه راه است.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا جز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی محقق نمی‌شود، اظهار کرد: همه ما پای منابر و روضه‌های امام حسین (ع) بزرگ شده‌ایم ولی امسال با توجه به شرایط ویژه جامعه دقت در حفظ سلامت جامعه را پیش از گذشته داشته باشیم.
دبیری یادآور شد: بر رعایت پروتکل‌های تدوین شده در نقاط مختلف نیز نظارت جدی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , محرم , خراسان جنوبی