پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲

انتظار ۱۰ ساله ساکنان مجتمع هزار واحدی قاین به پایان رسید؛ اتمام طرح فاضلاب ‌مجتمع

در حالی که چهار هزار نفر ساکن مجتمع هزار واحدی شهر قاین که ۱۰ سالی است از بوی بد فاضلاب گلایه دارند این روزها مسئولان از اتمام طرح فاضلاب این مجتمع تا دو هفته دیگر خبر می‌دهند.
انتظار ۱۰ ساله ساکنان مجتمع هزار واحدی قاین به پایان رسید؛ اتمام طرح فاضلاب ‌مجتمع
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، همه تلاشش بر این بود تا دارای‌اش را جمع و جور کند و بتواند سرپناهی برای خانواده تهیه کند، با هزار سختی و وام و قرض بالاخره یکی لاز واحدهای مجتمع هزار واحدی قاین را خریداری کرد و با هزار امید و آرزو دست همسر و فرزندان خود را گرفته و راهی خانه جدید شد.
آنها از اینکه توانسته‌اند سرپناهی برای خود خریداری کنند خوشحال هستند و خدا را شاکرند اما هنوز یک هفته‌ای از حضورشان در مجتمع مسکونی سپری نشده که بوی بد فاضلاب امان آنها را بریده است. بوی بدی که نه تنها خانواده آنها بلکه تعداد زیادی از جمعیت این مجتمع را آزار می‌دهد.

مجتمع مسکن مهر قانیات که چهار هزار نفر در آن ساکن هستند ده سالی است که ساکنانش از بوی فاضلاب گلایه دارند آن طور که به گفته مردم تاکنون هرمسئولی آمده وعده‌ای داده اما هنوز محقق نشده و حال گویا قرار است به طرح انتقال فاضلاب سرعت بخشیده شود.
آری ماجرای فاضلاب مجتمع هزار واحدی مسکن مهر قاینات مشکلی جدید نیست آن گونه که روزگاری پیش مردم در مجتمع غدیر نیز همین مشکل را داشتند. اگرچه این طرح جوانان زیادی را خانه دار کرد اما شیرینی خانه‌دار شدنشان با بوی بد تعفن فاضلاب  تلخ شد.
 به گفته یکی از اهالی مجتمع غدیر بوی فاضلاب به قدری تند و آزار دهند است که نمی‌توان حتی برای مدتی کوتاه درب بالکن را باز کرد یا پنجره‌ای را برای تهویه هوا باز گذاشت.

مردم بارها مشکلات خود را به فرماندار، امام جمعه و مدیرعامل آب فاضلاب استان منتقل کرده‌اند اما هنوز که هنوز است این مشکل پا برجاست.
به گفته یکی از اهالی گویا فاضلاب مجتمع بزرگ مسکونی غدیر از طریق یک دستگاه تانکر از محل سپتیک تخلیه می‌شود و به دلیل ازدحام جمعیت و حجم زیاد فاضلاب مشکلاتی را سالها برای اهالی مجتمع که بیشتر قشر آسیب پذیر و کارگر هستند، فراهم کرده است.

مدیر عامل شرکت آب فاضلاب خراسان جنوبی گفت: برای رفع مشکل فاضلاب مجتمع هزار واحدی قاین ابتدا قرار بود فاضلاب با پمپاژ  وارد رودخانه فصلی شهر شود و در این صورت موضوع معضلات اجتماعی و آزار دهنده برای شهروندان به دنبال داشت که طرح انتقال و خط انتقال را به طول 400 متر افزایش دادیم.
امامی با بیان اینکه یک ایستگاه پمپاز تعبیه شده که بتوانیم پساب فاضلاب را به سایت تصفیه خانه انتقال دهیم افزود: در مجتمع هزار واحدی قاین 50 درصد شبکه اجرایی شده و زمینه برای انشعاب گذاری آماده است که اگر تاسیسات خاصی مانع اجرای کار نشود ظرف دو هفته دیگر انشعابات واگذار می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه نیز که در اردیبشت ماه در جریان سفر وزیر نیرو به استان اعلام کرده بود مشکل فاضلاب در قاینات برای مردم به دغدغه‌ای بزرگ تبدیل شده است گفت: مشکل فاضلاب مجتمع هزار واحدی قاین از جمله مشکلاتی است که 10 سال می‌شود در این شهر به وجود آمده و باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.
اسحاقی با بیان اینکه بحث فاضلاب در مسکن مهر قاینات بدتر از کرونا است افزود: مردم 10 سال است با مشکلات فاضلاب دست و پنجه نرم می‌کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خرسان جنوبی , قاین