پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹

مادران باردار نگران تولد فرزندشان در بیمارستان نباشند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با وجود اینکه بیمارستان ولیعصر(عج) مرجع بیماران کرونا است، اما جداسازی‌ها به روش خوب، دقیق و علمی انجام شده و بخش زنان و زایمان این بیمارستان از نظر رعایت مسائل حفاظتی از دیگر بیمارستان‌های سطح استان مطمئن‌تر و احتمال آلودگی در آن کمتر است.
مادران باردار نگران تولد فرزندشان در بیمارستان نباشند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، جلال احمدی، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷۳ مورد مادر باردار مشکوک یا مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی داشتیم که از این تعداد ۱۴ مورد مثبت کرونا بودند.

وی افزود: از ابتدای همه‌گیری بیماری تاکنون ۱۸ مورد عمل جراحی سزارین و هشت مورد زایمان طبیعی در مادران باردار دارای بیماری حاد تنفسی، مبتلا یا مشکوک به کرونا انجام شده که خدمات لازم به آن‌ها ارائه شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: متاسفانه طی این مدت دو مورد مرگ مادر باردار داشتیم که یک مورد در خراسان جنوبی فوت کرده و یک مورد نیز بیمار اهل خراسان جنوبی بوده، اما در مشهد فوت کرده است.

احمدی با بیان اینکه در بخش زنان و زایمان بیمارستان ولیعصر(عج) مسائل حفاظتی و بهداشتی مقابله با کرونا بسیار دقیق رعایت می‌شود، تصریح کرد: با وجود اینکه بیمارستان ولیعصر(عج) مرجع بیماران کرونا است، اما جداسازی‌ها به روش خوب، دقیق و علمی انجام شده و همچنین بخش زنان و زایمان بیمارستان ولیعصر(عج) از نظر رعایت مسائل حفاظتی از دیگر بیمارستان‌های سطح استان مطمئن‌تر و احتمال آلودگی در آن کمتر است، بنابراین مردم با خیال راحت برای گرفتن خدمات زنان و زایمان به این بیمارستان مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مادران باردار یکی از گروه‌های پرخطر هستند که در معرض بیماری کرونا قرار دارند، رعایت مسائل بهداشتی و محافظت از آن‌ها بسیار مهم است؛ بنابراین در خانه ماندن، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک توصیه می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بیمارستان