سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳

خدمات رسانی ۱۸۰ جهادگر بسیجی بیرجند به سیل زدگان

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از خدمات رسانی ۱۸۰ جهادگر بسیجی بیرجند به مناطق سیل زده استان خبر داد و گفت: چهار روستای سیل زده خراسان جنوبی از کمک های نیروهای جهادی بهره مند شدند.
خدمات رسانی ۱۸۰ جهادگر بسیجی بیرجند به سیل زدگان
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی هنری اظهار کرد: به دنبال وقوع سیلاب هفته گذشته ۵۹ جهادگر بسیجی شهرستان بیرجند با هدف امداد رسانی به روستاهای سیل زده اکبرآباد و حسن آباد بخش مرکزی بیرجند اعزام شدند.
وی افزود: به کمک این گروه جهادی اقداماتی همچون لایروبی ۲ استخر، مرمت ۲ رشته قنات، پاک سازی حسینیه و مسجد روستای اکبرآباد و حسن آباد از گل و لای ناشی از سیل انجام شده است.

هنری ادامه داد: همچنین ۴ منزل سیل خورده این دو روستا به کمک نیروهای جهادی از گل و لای بارندگی‌های رگباری چند روز گذشته تخلیه شد.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: در روز تاسوعای حسینی هم ۸۰ جهادگر بسیجی شهرستان بیرجند با هدف کمک به سیل زده‌های روستای کوچ بخش مرکزی بیرجند امداد رسانی کردند.
وی عنوان کرد: در روستای کوچ اقداماتی همچون لایروبی استخر ۲۰۰ متری، مرمت یک رشته قنات و تخلیه هزار و ۵۰۰ متر گل و لای از داخل کانال آب انجام شده است.

هنری گفت: در روستای نوکند بخش مرکزی بیرجند ۴۵ جهادگر بسیجی از ۳ روز گذشته اقداماتی همچون تخلیه منازل سیل خورده، حسینه و استخر اصلی روستا از گل و لای انجام داده‌اند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی ادامه داد: این امداد رسانی‌ها در روستای نوکند ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: سپاه انصار الرضا (ع) استان یک دستگاه لودر به روستاهای سیل زده از ابتدای وقوع سیل اعزام کرده است و در حال امداد رسانی به مناطق سیل زده هستیم.

هنری افزود: با توجه به خسارت وارده به بیش از ۱۰۰ رشته قنات در مناطق سیل خورده و نیاز مبرم به احیای به موقع آنها، پس از تعیین
مشخصات قنوات و میزان تخریب توسط جهاد کشاورزی و مدیریت بحران، عملیات اجرایی تعدادی از قنوات توسط این سازمان پیش از تأمین اعتبار آغاز خواهد شد.
به گفته وی بر اساس توافق صورت گرفته اعتبار مورد نیاز در آینده به سازمان اختصاص پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۸۶۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , خراسان جنوبی , بیرجند , جهادگران