شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

توزیع واکسن آنفولانزا از مهرماه/ بیماران زمینه‌ای در اولویت

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه توزیع واکسن آنفولانزا از مهرماه آغاز می شود، گفت: افراد دارای بیماری زمینه‌ای در اولویت برای دریافت واکسن هستند.
توزیع واکسن آنفولانزا از مهرماه/ بیماران زمینه‌ای در اولویت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا آهنی با اشاره به اینکه توزیع واکسن آنفولانزا در خراسان‌جنوبی بر اساس طرح و تصمیم کشوری صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: در حال حاضر بنا برگفته های متولیان وزارت بهداشت توزیع واکسن از مهرماه صورت می‌گیرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: هر چند هنوز دستورالعمل دقیقی برای توزیع واکسن ابلاغ نشده است ولی در هر حال به صورت طبیعی نیمی از واکسن‌ها در اختیار بخش بهداشت برای استفاده افراد دارای بیماری زمینه‌ای و مادران باردار قرار خواهد گرفت و مابقی در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.
آهنی در زمینه میزان نیاز خراسان‌جنوبی به واکسن آنفولانزا ادامه‌داد: سال‌های قبل بیش از نیاز استان هم واکسن وارد می‌کردیم ولی امسال به واسطه برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم اگر بگویم به اندازه جمعیت استان نیاز به واکسن داریم، اغراق نیست.

وی با اشاره به اینکه اولویت برای توزیع واکسن آنفولانزا افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، افراد مسن، مادران باردار و افراد دارای بیماری زمینه‌ای هستند، یادآور شد: استفاده از واکسن آنفولانزا الزام و ضرورتی برای افراد سالم ندارد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: برخلاف تصور برخی از مردم واکسن آنفولانزا هیچ تأثیری در کاهش ابتلاء به ویروس کرونا ندارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۹۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , واکسن