چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴

۳ شهر خراسان جنوبی به شبکه شهرهای خلاق فرهنگی و هنری پیوستند

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: مود، نهبندان و خوسف به شبکه شهرهای خلاق فرهنگی و هنری پیوستند.
۳ شهر خراسان جنوبی به شبکه شهرهای خلاق فرهنگی و هنری پیوستند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم، با بیان اینکه داوری آثار دریافتی و انتخاب شهرهای مرحله نهایی از میان ۳۶۷ شهر مشارکت کننده در این طرح انجام گرفت، اظهار کرد: پس از چند مرحله داوری ۱۲۹ شهر در ۹ حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.
وی بیان کرد: خوسف در حوزه ادبیات به شبکه ۲۷ شهر خلاق، مود در حوزه صنایع دستی و سنتی به شبکه ۱۸ شهر خلاق و نهبندان در حوزه هنرهای تجسمی به شبکه ۲۲ شهر خلاق فرهنگی و هنری در کشور پیوست.

زمزم با اشاره به اینکه توجه به ظرفیت‌های بومی، محلی، ملی و ارزش‌های دینی در طراحی و اجرای برنامه‌ها از جمله شاخص های انتخاب شهرها توسط هیئت داوران بود، تصریح کرد: تأثیر پایدار در ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهر، مشارکت مردمی و فعالان حوزه فرهنگ و هنر و خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها نیز از دیگر شاخص‌ها بود.
وی افزود: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۰۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان‌ جنوبی , فرهنگ