شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

حسینیه نواب بیرجند جان دوباره می‌گیرد

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از آغاز مرمت حسینیه نواب در بیرجند خبر داد و گفت: این مرمت به جهت بهره‌گیری بیشتر این فضا از حیث گردشگری انجام می‌شود.
حسینیه نواب بیرجند جان دوباره می‌گیرد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی شریعتی منش اظهار کرد: حسینیه نواب که بناهای تاریخی واجد ارزش و ثبت شده در فهرست میراث ملی است در محله چهاردرخت بافت تاریخی بیرجند واقع شده است.

وی افزود: شواهد و اصالت بنا گویای ساختار معماری حسینیه  مربرط به اوایل قاجاریه است و با نمونه‌های تاریخی دیگری در استان و کشور مطابقت دارد.
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی بیان کرد: دو ایوان در ضلع شمالی و جنوبی بنا واقع شده و تزئینات زیبای رسمی‌بندی در تالار بنا و مشبک‌های گچی در ورودی بادگیر ایوان  بسیار چشم‌نواز است.

شریعتی منش  ادامه داد: این اثر تاریخی از سوی اداره کل اوقاف استان به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واگذار شده و به منظور حفظ ارزش‌های معماری بومی و سنتی آن فعالیت مرمت بنا با تخصیص ۲۰۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی آغاز شده است.
وی یادآور شد: با مرمت و بازسازی این اثر امکان بهره‌برداری فرهنگی و گردشگری در آن مهیا می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۰۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , میراث فرهنگی