يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۶

حمایت قضایی از ۱۷ واحد تولیدی خراسان‌جنوبی

معاون قضائی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی از رفع موانع ۱۷ واحد صنفی استان طی سه جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: حدود ۳۰ واحد صنفی در نوبت هستند که سعی خواهد شد تا پایان امسال مشکلات‌شان طرح موضوع و نسبت به رفع آن اقدام شود.
حمایت قضایی از ۱۷ واحد تولیدی خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، عباس داریوش ظهر امروز در سومین جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و اقتصاد مقاومتی خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: دستگاه قضایی در راستای وظیفه ذاتی خود برای حمایت از سرمایه‌گذاری و مالکیت‌های مشروع از ظرفیت های قانونی در جهت رفع موانع تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولید و صنعتی استفاده می‌کند.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که دستگاه‌های نظارتی در امر اقتصادی باید در کنار سرمایه‌گذاران باشند و ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری نیز حمایت‌های حقوقی و قضایی در رفع موانع و مشکلات‌شان دارد.
معاون قضائی رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: دستگاه قضایی از واحدهای تولیدی، صنعتی و کارگاهی استان برای بازگشت به چرخه تولید حمایت می‌کند تا کارگران این واحدها بیکار نشوند.

داریوش یادآور شد: در سومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران و رفع موانع تولید به طرح موضوع سه واحد صنفی و کارگاهی پادسازه  قهستان، راه سرای بیرجند، لوله و پروفیل و گردشگری سرایان در ارتباط با معوقات بانکی، مالیات و خلعیت زمین پرداخته شد.
وی بیشترین مشکل واحدهای صنعتی و تولیدی را مربوط به بانک‌های عامل و قراردادهای فی‌مابین برشمرد و گفت: بخش عمده این مسائل ناشی از تحریم‌ها، تورم و رکود اقتصادی است که در کشور و خراسان‌جنوبی وجود دارد.
معاون قضائی رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی تأکید کرد: اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد سرمایه‌گذاری در واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی و کشاورزی دارند حتماً نسبت به قراردادها و موارد حقوقی اشراف داشته باشند و از تجربه مشاوران خبره استفاده کنند.

داریوش گفت: از ابتدای سال جاری در کمیته قضایی حمایت از سرمایه‌گذاری و اقتصاد مقاومتی خراسان‌جنوبی به مشکلات ۱۷ واحد صنفی
رسیدگی و خوشبختانه مواردی همچون مطالبات بانکی، مالیات و تعطیلی آنان مرتفع شده است.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ واحد صنفی خراسان‌جنوبی در نوبت هستند که سعی خواهد شد تا پایان امسال در جلسات کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و اقتصاد مقاومتی مطرح و موانع و مشکلاتی که سر راهشان‌ وجود دارد برطرف شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۰۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دادگستری , خراسان جنوبی , تولید