دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵

آیا زنگ ورزش در مدارس تعطیل می‌شود؟

معاون تربیت بدنی و بهداشت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: برای فعالیت‌های بدنی، دانش‌آموزان با نصف ظرفیت در مدرسه حضور خواهند داشت و فعالیت ورزشی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.
آیا زنگ ورزش در مدارس تعطیل می‌شود؟
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهدی گلدانی مقدم با اشاره به تولید محتوای آموزشی و الکترونیکی در حوزه سلامت در ایام شیوع کرونا، اظهار کرد: این محتواهای الکترونیکی با موضوعات آموزشی، سرگرمی، حفظ سلامت، کنترل وزن و رژیم غذایی در حوزه تربیت بدنی و سلامت با مشارکت همکاران، دانش‌آموزان و اولیاء منتشر شده است.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌ها در مقاطع مختلف تحصیلی توسط مربیان تربیت بدنی در شبکه شاد، افزود: علاوه بر این آموزش و پرورش خراسان جنوبی در تهیه و تولید برنامه‌های رادیو و تلوزیونی با موضوع ورزش در خانه، حفظ و ارتقای سطح سلامت، تغذیه و رژیم غذایی، ساختار قامتی و حرکات اصلاحی همکاری و مشارکت داشته است.
معاون تربیت بدنی و بهداشت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: ویروس کرونا تهدیدی برای سلامت است که با همت و تلاش معلمین استان به فرصتی برای یادگیری شیوه های نوین آموزشی به ویژه در حوزه سلامت و تندرستی تبدیل شده است.

گلدانی مقدم با بیان اینکه خراسان جنوبی با کمبود مراقبین سلامت در مقطع ابتدایی مواجه بوده، تصریح کرد: نظارت بهداشتی در مدارس ابتدایی توسط مراقبان سلامت و در مدارس متوسطه اول و دوم توسط کارکنان مراکز بهداشت و درمان و ناظران آمورزش پرورش  انجام خواهد شد، زمان هر کلاس در سال تحصیلی جدید از ۳۵ دقیقه بیشتر نمی‌شود و والدین اجباری برای فرستادن فرزندانشان به مدرسه ندارند.
وی بیان کرد: زنگ ورزش در مدارس استان به صورت حضوری و نیز به صورت غیرحضوری از طریق شبکه شاد اجرا می‌شود.

معاون تربیت بدنی و بهداشت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه سرفصل درسی تربیت بدنی دو ساعت در هفته در برنامه درسی دانش‌آموزان گنجانده شده است، افزود: اجرای برنامه ورزشی دانش‌آموزان  به صورت نیمه حضوری صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: ۲۲ درصد دانش‌آموزان خراسان جنوبی قبل از شیوع کرونا مبتلا به چاقی بودند که با خانه نشینی در دوران کرونا افزایش یافته است؛ لذا در سال تحصیلی جدید طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۰۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , مدارس , بیرجند , خراسان جنوبی