سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۴

نفرات برگزیده چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی خراسان جنوبی معرفی شدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از اعلام نفرات برگزیده چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی خبر داد.
نفرات برگزیده چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی خراسان جنوبی معرفی شدند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در استان در پنج منطقه شامل؛  منطقه اول نهبندان، سربیشه، درمیان؛ منطقه دوم بیرجند و خوسف، منطقه سوم طبس و بشرویه، منطقه چهارم فردوس و سرایان و منطقه پنجم قاین، خضری و زیرکوه برگزار شد.

وی افزود: مرحله استانی در هفته گذشته برگزار شد که در این دوره 102 نفر از مرحله شهرستانی به مرحله استانی راه یافتند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مرحله نهایی چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در سطح ملی در پاییز سال جاری برگزار می‌شود تصریح کرد: سهمیه حضور راه‌یافتگان در مرحله ملی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم از خراسان‌جنوبی به تفکیک رشته برادران و خواهران هرکدام یک نفر در هر رشته خواهد بود.
بخشی پور بیان کرد: این افراد در بخش‌های حفظ پنج، 10 و 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم با یکدیگر رقابت کردند.

وی با اشاره به اعلام برگزیدگان این دوره از مسابقات، ادامه داد: نفر اول در حفظ 5 جزء علی اسدی از طبس و نفرات اول و دوم در حفظ 10 جزء به ترتیب آقایان محسن آراسته و رضا احمدی از بیرجند بودند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: نفرات اول تا سوم حفظ 20 جزء، احمد یوسفی احمدآباد، محمود اسدزاده و مرتضی زمانی هستند.
بخشی پور بیان کرد: نفرات اول و دوم در رشته حفظ کل قرآن کریم، محمود احمدی درمیان و محمدمهدی معتمدی هستند.
وی ادامه داد: علیرضا محمدنژاد از بیرجند، جواد یعقوب پور از قاین و محمدحسین زیبا از سرایان نفرات اول تا سوم رشته قرائت قرآن کریم هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: مهدی عبدالهی از بیرجند، امرالله سیرتی از نهبندان و مجتبی مزگی‌نژاد از بیرجند به ترتیب نفرات اول تا سوم برگزیده در رشته ترتیل هستند.
بخشی‌پور بیان کرد: نفرات اول تا سوم برگزیده در رشته اذان نیز، رسول وکیل زاده از بشرویه، روح الله عبدیان از طبس و محمدقائم نارمنجی از بیرجند هستند و برگزیدگان رشته دعاخوانی نیز پس از داوری در تهران اعلام خواهند شد.
وی ادامه داد: در بخش خواهران نیز اقدس فرخنده جوادی از بیرجند، فاطمه گلی از قاین و مطهره چمنی از بیرجند در حفظ 5 جزء برگزیده هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: سیده صدیقه رضوی از بیرجند، زهرا اسماعیل پور مقدم از قاین و طیبه باقری از طبس به ترتیب نفرات برگزیده بخش حفظ 10 جزء هستند.

بخشی پور تصریح کرد: صدیقه دلاکه نژاد از بیرجند، مرضیه سراج از بیرجند و کلثوم شجاعی نسب از قاین نفرات برگزیده رشته حفظ 20 جزء هستند.
وی ادامه داد: مرضیه اشرفی از بیرجند، زهرا مروتی از قاین و زهرا بخشی از طبس برگزیدگان رشته حفظ کل در این دوره از مسابقات هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: فاطمه نوفرستی از بیرجند، سیده مرضیه رضوی از طبس و معصومه شریف زاده از سرایان نفرات برگزیده قرائت و فاطمه شریفی‌پور و سیده زهرا خادم و فائزه سبزبان نقرات برگزیده رشته ترتیل هستند.
بخشی‌پور خاطرنشان کرد: برگزیدگان رشته دعاخوانی نیز پس از داوری در تهران اعلام خواهند شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۰۹۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسابقه قرآن , خراسان جنوبی , بیرجند