پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۹

مجمع خیرین توسعه روستایی در استان خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از راه اندازی مجمع خیرین توسعه روستایی برای اولین بار در کشور خبر داد.
مجمع خیرین توسعه روستایی در استان خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید کمال‌الدین میرجعفریان صبح امروز در مراسم آغاز به کار و تشکیل مجمع خیرین توسعه روستا و مناطق محروم خراسان جنوبی اظهار داشت: با پیگیری‌های شخص استاندار، شکل‌گیری این مجمع در خراسان جنوبی به صورت پایلوت کشوری انجام می‌پذیرد.

وی تأکید کرد: با راه اندازی این مجمع، ضمن شناسایی نواقص و مشکلات موجود در روستاها و مناطق محروم مورد هدف، با بهره گیری از توان و ظرفیت خیرین و علاقه‌مندان به فعالیت‌های عام المنفعه، زمینه توزیع امکانات به منظور رفع مشکلات آنان فراهم می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه توجه ویژه به مناطق روستایی و ارتقاء شاخص‌های توسعه در روستاها از جمله اولویت‌های اساسی کشور است خاطرنشان کرد: این توسعه با هدف بالا بردن سطح کیفیت زندگی و افزایش درآمد روستائیان، به دنبال ایجاد انگیزه برای ماندگاری در محیط های روستایی است بنابراین می‌طلبد برای تحقق آن به صورت هدفمند برنامه‌ریزی شود.

میرجعفریان تصریح کرد: مرور سوابق گذشته زمینه‌های فعالیتی خیرین و نیکوکاران در ورود به عرصه کمک به روستاها و مناطق محروم، نقاط روشن و درخشانی را از کمک‌های انسان دوستانه نشان می‌دهد. 
وی ادامه داد: با وجود ظرفیت عظیم مردمی در رفع موانع و مشکلات، آن چه الزام آور است، توجه به رشد متوازن توسعه در روستا است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: شواهد نشان می‌دهد ورود خیرین به بخش‌هایی از نیازهای مردم به ویژه در مناطق روستایی، نه تنها آن کاستی را برطرف کرده بلکه در برخی روستاها، ظرفیت‌هایی بیش از حد نیاز ایجاد کرده است.

میرجعفریان، ورود خیرین به ساخت کلاس درس و مدرسه را نمونه‌ای از این مشارکت عالی عنوان کرد و یادآور شد: گاه شاهدیم در برخی از روستاها که زیرساخت‌های آموزشی به خوبی برطرف شده، نیازهای مردم به مسکن یا امکانات بهداشتی هنوز وجود دارد.
وی تأکید کرد: نگاه متوازن به توسعه روستا به ما کمک می‌کند همه نیازها را به شکل واقعی ببینیم و برای رفع و رجوع همه آنها درست برنامه‌ریزی نماییم تا به شکل مطلوبی انجام شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۱۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , توسعه , خراسان جنوبی