يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد:

توزیع واکسن آنفولانزا در خراسان‌جنوبی/مادران باردار در اولویت

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به آغاز توزیع واکسن آنفولانزا در خراسان‌جنوبی گفت: توزیع واکسن در این مرحله تنها در مراکز بهداشتی و درمانی صورت می‌گیرد.
توزیع واکسن آنفولانزا در خراسان‌جنوبی/مادران باردار در اولویت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا آهنی اظهارکرد: واکسن آنفولانزا امروز ششم مهرماه وارد خراسان‌جنوبی شده است و در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌گیرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: در چرخه توزیع واکسن، مادران باردار و کادر درمانی به واسطه شرایط خاص و ویژه‌ای که دارند در اولویت قرار دارند.
آهنی ادامه‌داد: مادران باردار بر اساس پرونده‌ای که در مراکز بهداشتی دارند، شناسایی و واکسن در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

مردم به داروخانه‌ها مراجعه نکنند
وی با اشاره به اینکه در این مرحله واکسن آنفولانزا تنها در مراکز بهداشتی و درمانی توزیع می‌شود، گفت: در این راستا از مردم عزیز درخواست می‌کنیم که در حال حاضر برای دریافت واکسن به داروخانه‌ها مراجعه نکنند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: در مراحل بعدی که واکسن آنفولانزا در داروخانه‌ها به صورت آزاد توزیع شود از طریق رسانه‌ها به عموم مردم خراسان‌جنوبی اطلاع رسانی می‌شود.

آهنی در زمینه توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در داروخانه‌های خراسان‌جنوبی نیز اظهارکرد: خوشبختانه توزیع این اقلام بهداشتی با سهولت در داروخانه‌های استان صورت می‌گیرد و مردم استان از نظر دسترسی مشکل خاصی ندارند.
وی یادآور شد: در زمینه تولید ماسک نیز در حال حاضر به سمت افزایش کیفیت ماسک‌های تولیدی گام برداشته‌ایم تا ماسک‌های با کیفیت بهتری در اختیار مردم قرار گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , واکسن