سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۶
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند خبرداد:

اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در بیرجند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند از اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در ۶ ماهه نخست امسال به ارزش بیش از سه میلیاردتومان در شهرستان بیرجند و درمیان خبر داد.
اخذ ۴۶ فقره سند مالکیت در بیرجند
 
 به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم، حجت الاسلام والمسلمین دادخدا خدائی اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۶ فقره سند مالکیت در شهرستان بیرجند اخذ شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر این املاک در محدوده شهری بوده است، افزود: با توجه به وسعت آماری موقوفات در بدنه روستاها و شهرها این موقوفات در حوزه اوقافی بیرجند و درمیان بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند بیان کرد: يكی از اساسی‌ترين اقداماتی كه طی آن موقوفات تثبيت شده و از تجاوز و تعرض به آنها جلوگيری می شود، اخذ سند مالكيت رقبات موقوفات است.

خدایی بیان کرد: در این راستا باید برای تمامی موقوفات و اماكن متبركه پرونده ثبتی با مشخصات پلاك ثبتی تشكيل شود، زیرا زمانی که وضعيت ثبتی اين اماكن مشخص شود، برای حفظ حقوق آن می‌توان راحت‌تر اقدام كرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند اخذ سند برای موقوفات را يك امر ضروری دانست و بیان کرد: أخذ سند برای موقوفات امری خطير است كه در گذر زمان موقوفات را از دست‌اندازی سودجويان باز داشته و حفظ اصل موقوفه را تضمين می‌كند.

انتهای پیام/۴
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۲۶