چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

برنامه های اربعین امسال نیازمند همت و طرح جامع است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: برنامه های اربعین حسینی نیازمند همت و طرحی جامع است تا علاوه بر بیان ارزش های ایمانی به جهانیان از شکوه، شور و عشق به اربعین کاسته نشود.
برنامه های اربعین امسال نیازمند همت و طرح جامع است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدعلیرضا عبادی در نشست با اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین اظهار داشت: خوشبختانه در دهه عاشورای امسال مراسمات بسیار باشکوهی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه مراسم‌های محرم امسال علیرغم همه محدودیت‌ها به خوبی برگزار شد، افزود: برگزاری اینگونه برنامه‌ها سبب شد تا ایرانیان در سطح جهان بسیار زیبا بدرخشند و پیشرفتگی و رشد خود را نشان دهند.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به پیش رو بودن اربعین حسینی ادامه داد: برگزاری مراسم اربعین نیز نیازمند یک همت و طرحی جامع است تا بتوانیم همه شرایط جهانی، روان شناسی، جامعه شناسی و بیش از همه، ارزش‌های ایمانی را به گونه‌ای شناسایی و عرضه کنیم که از شکوه شور، عشق و اربعین حسینی کاسته نشود.

وی در ادامه با اشاره به آیات و روایات معصومین افزود: همان گونه که بیان الهی نسبت به قرآن اتمام حجت فرموده است، احادیث و روایات معصومین نیز حجت را بر همگان تمام کرده‌اند.
وی امام حسین (ع) را حجت خدا و حجت بالغه دانست و تصریح کرد: جهانیان در طول این ۱۴۰۰ سال فرصت داشته‌اند تا با همه امکانات، دشمنی‌ها و سرمایه‌های مادی، علمی، ادبی و هنری، فرد دیگری به مانند حضرت امام حسین (ع) را به ما نشان دهند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه نسل‌های گذشته با همه صداقت، ایمان و معرفتی که داشتند، زیارت اربعین را انجام می‌دادند، ادامه داد: خداوند متعال به من و شما هدیه‌ای بیش از آنها عطا کرده است.
وی گفت: هدیه الهی به ما این است که مسئله قیام حضرت امام حسین (ع) که در راستای اهداف همه انبیا الهی بوده را قادر به مشاهده هستیم.
امام جمعه بیرجند بیان داشت: ما امروز روایات و احادیث پیامبر را در صحنه عینی آن مشاهده می‌کنیم و این یک اتمام حجت برای همگان است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اهمیت زیارت اربعین، افزود: نشانه شیعه در همه متون معتبر و زیارات معصومین، زیارت اربعین معرفی شده که در آن رمزها نهفته است.
وی با بیان اینکه حوادث سال ۶۱ یک حادثه تاریخی نیست، بلکه یک جریان است، افزود: حضرت امام حسین (ع) متمم این حادثه تاریخی می‌باشد.

حجت الاسلام عبادی گفت: امروز ملاحظه می‌کنیم شرایطی در دنیای آخرالزمانی آن هم در سطح بین المللی ایجاد شده که جاذبه‌ی وجود مقدس اباعبدالله الحسین (ع)، عدالت طلبی و ایمان حضرت، سبب شده تا مردم در روز اربعین از سراسر دنیا به سمت کربلا روانه شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , آیت الله عبادی , بیرجند , کرونا