چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۳

موکب های اربعین پای کار آمدند/ کمک رسانی به اقشار آسیب پذیر

رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه موکب‌های اربعین امسال فعالیتی در عراق نخواهند داشت، گفت: بیش از دو هزار موکب پویش‌هایی برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر دارند.
موکب های اربعین پای کار آمدند/ کمک رسانی به اقشار آسیب پذیر
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حمید احمدی ظهر چهارشنبه در نشست با اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان خراسان جنوبی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهارکرد: امسال راهپیمایی اربعین به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران و عراق لغو شده است.
وی با بیان اینکه شکوه و عظمت اربعین به عنوان هویت شیعی باید حفظ شود، ادامه داد: برنامه‌های امسال باید سنجیده و براساس برنامه‌ریزی دقیق پیگیری و اجرا شود.

وی با بیان اینکه آئین‌های اربعین مانند برنامه‌های محرم در منازل مردم با شعار «هر خانه یک حسینیه است» با شکوه برگزار خواهد شد، افزود: امسال از ظرفیت فضای مجازی برای تبیین معارف اسلامی استفاده خواهیم کرد.
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین شعار اربعین ۹۹ را «حسین (ع) سفینه نجات است» اعلام کرد و افزود: روز نوزدهم ماه صفر براساس برنامه زمان‌بندی شده زیارت اربعین در همه نهادها و دستگاه‌ها برگزار می‌شو.
حجت الاسلام احمدی عنوان کرد: رادیو اربعین همانند سال‌های گذشته فعال است و شبکه تلویزیونی ابرار نیز از امروز فعالیت مجازی خود را آغاز کرده است.

برگزاری ۲۰ همایش مجازی منطقه‌ای و بین المللی
وی از برگزاری ۲۰ همایش منطقه‌ای و بین‌المللی به صورت مجازی در کشورهای مختلف خبر داد و عنوان کرد: همایش‌های مختلفی نیز به صورت مجازی در دانشگاه‌های کشور برنامه‌ریزی شده است.
وی با بیان اینکه موکب‌های اربعین امسال فعالیتی در کشور عراق نخواهند داشت، تصریح کرد: بیش از دو هزار موکب اعلام آمادگی کرده‌اند که پویش‌هایی را برای کمک به اقشار آسیب پذیر برگزار می‌کنند.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با تاکید بر اینکه به شدت باید بر فعالیت معاندان مواظبت کرد، گفت: دشمنان قصد دارند رابطه مردمی ایران و عراق را خدشه‌دار کنند.
وی با بیان اینکه می‌طلبد در برابر برنامه‌های دشمن فعالیت فرهنگی و رسانه‌ای در ترویج معارف اسلامی را افزایش دهیم، ادامه داد: کشورهای غربی به خصوص آمریکا قصد دارند فرماندهان مقاومت را در کنار فرماندهان تروریستی همچون بن لادن قرار دهند.
حجت الاسلام احمدی گفت: سردار شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس فرماندهان ضد تروریست بودند که این مهم باید توسط مبلغان و فعالان فضای مجازی فرهنگ سازی شود.

خرافات در فضای مجازی مدیریت شود
وی با بیان اینکه فرقه‌های مختلف به دنبال ایجاد و تبلیغ خرافه در فضای مجازی هستند، عنوان کرد: خرافات در فضای مجازی باید با جدیت بیشتری از سوی فعالان فضای مجازی مدیریت شود.
رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین عنوان کرد: همچنین برخی برخلاف رهنمودهای مقام معظم رهبری به دنبال برگزاری شبه راهپیمایی‌هایی در استان‌ها هستند که در این باره باید فرهنگسازی لازم انجام شود.

وی با اشاره به آغاز پویش شکوه‌های عاشقانه اربعین بیان کرد: هنرمندان در این زمینه تلاش لازم را داشته باشند تا این پویش به بهترین شکل اجرا شود.
حجت الاسلام احمدی برگزاری محافل قرآنی در ادارات، نمایش‌های آئینی، تئاتر خیابانی و اجرای گروه‌های سرود را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در اربعین حسینی اعلام کرد و گفت: مراسم زیارت اربعین روز بیستم ماه صفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , اربعین