چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۲

بیمارستان فردوس ۱۲.۵ میلیارد تومان بدهی دارد

رئیس شبکه بهداشت و درمان فردوس گفت: بیمارستان حضرت رسول (ص) فردوس هم اکنون ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بدهی دارد.
بیمارستان فردوس ۱۲.۵ میلیارد تومان بدهی دارد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمد نگهبان در جلسه بررسی مشکلات بخش بهداشت و درمان فردوس به بدهی های بالای دو بیمارستان فردوس اشاره کرد و افزود: تنها در بیمارستان حضرت رسول (ص) ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بدهی داریم که باید پرداخت شود.وی تصریح کرد: در بیمارستان حضرت رسول (ص) ماهیانه ۶۵۰ میلیون تومان کسری بودجه داریم.
وی اضافه کرد: نیروهای طرحی ما بسیار کم شده است و چنانچه هر کدام به مرخصی بروند جایگزینی وجود ندارد و با مشکل مواجه می شویم.

فرماندار فردوس نیز با تقدیر از خدمات گسترده ای که در بخش بهداشت و درمان شهرستان فردوس در سالهای گذشته انجام شده است، افزود: در بحث خرید ام ار آی مردم و خیرین کمک خوبی کرده اند که نیاز شهرستان است و باید خریداری شود.
حلاج مقدم بر تکمیل پروژه های نیمه تمام مراکز بهداشتی منطقه جواد الائمه، خانکوک، باغستان و اورژانس طاهریه و راه اندازی اورژانس هوایی فردوس تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیزگفت: فردوس در بحث کرونا در بین ۱۱ شهرستان در رتبه دهم قرار دارد که جای تقدیر و تشکر از عملکرد مسئولان درمانی و مردم دارد.

دهقانی از تبدیل دو بیمارستان این شهرستان به یک مجتمع در آینده خبر داد و افزود: در راستای کم کردن هزینه های این دو بیمارستان این کار انجام خواهد شد تا پرسنل دو بیمارستان کمبودهای یکدیگر را پوشش بدهند.
وی در خصوص درخواست راه اندازی دانشکده علوم پزشکی ازسوی رئیس شورای اسلامی شهر گفت: مجوز ماده ۲۳ برای این کار در شرایط فعلی کار بسیار سختی است ولی همکاری می کنیم در قالب تفاهم نامه و کمک خیرین فعلاً کارهای اولیه شروع شود.
وی مشکل ام ارآی را بدلیل تحریم و تامین ارز و مشکلات ورود به کشور دانست و افزود: دو شهر فردوس و طبس در اولویت تجهیز به دستگاه ام ار آی قرار دارند.
وی از پرداخت پاداش بازنشستگان حوزه سلامت مربوط به سال ۹۸ و بخشی از کارانه پرسنل درمانی استان خبر داد و افزود: به شبکه بهداشت فردوس ۳۰۰ میلیون تومان و به بخش حوزه دانشجویی نیز ۱۵۰ میلیون تومان کمک خواهیم کرد.

مدیر بیمارستانهای فردوس و دانشکده پیراپزشکی و معاونت شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردوس به بیان مشکلات و کمبودهای حوزه های تحت مدیریت خود پرداختند که کمبود متخصص مغز و اعصاب، جراحی عمومی، رادیولوژی، ماموگرافی، نبود نیروی جایگزین در بخش درمان درصورت مرخصی پزشکان و یا کادر بیمارستان، توجه به تجهیزات فرسوده شبکه بهداشت و درمان، اعطای تسهیلات برای ساخت خوابگاه جهت دانشجویان دانشکده پیراپزشکی و تکمیل اورژانس روستای طاهریه و برخی مراکز بهداشتی روستایی و شهری از مهمترین مشکلات و خواسته بود.
اختصاص دو دستگاه ونتیلاتور بزرگسال و پنج دستگاه مانیتورینگ به بیمارستان شهید چمران فردوس از دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فردوس , خراسان جنوبی , بیرجند , بیمارستان