چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷

«طبس» شهری بدون جرایم خشن

فرمانده انتظامی شهرستان طبس گفت: آمار جرایم خشن در شش‌ماهه ابتدایی سال جاری در این شهرستان صفر بوده است و امنیتی پایدار را در این شهرستان شاهد هستیم.
«طبس» شهری بدون جرایم خشن
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمود علی‌پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش کارکنان پلیس و همکاری مردم دارالمؤمنین شهرستان طبس در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری هیچ جرم خشنی در این شهرستان به وقوع نپیوسته است و امنیتی پایدار در این شهرستان حاکم است.

کشف ۳۴۳۱ کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سال
وی افزود: از ابتدای سال تاکنون سه تن و ۴۳۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف شد که عمده آن تریاک بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۴ درصد رشد داشته است.

کاهش ۵۳ درصدی تلفات جاده‌ای در سوانح رانندگی
فرمانده انتظامی شهرستان طبس با اشاره به کاهش ۵۳ درصدی تلفات جاده‌ای در سوانح رانندگی این شهرستان عنوان داشت: از ابتدای سال جاری تلفات حوادث رانندگی شهری بدون تغییر و مجروحان سوانح رانندگی در جاده‌ها ۴۱ درصد و در شهر ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در شش‌ماهه ابتدایی سال ۱۸۷ هزار نخ سیگار قاچاق در شهرستان طبس کشف‌شده است؛ افزود: کشف دو هزار و ۴۳ رأس احشام قاچاق، یک تن و ۹۴۴ کیلوگرم مواد خوراکی قاچاق و ۳۵ دستگاه انواع لوازم خانگی از دیگر اقدامات مأموران پلیس در این شهرستان بوده است.

سهل‌انگاری و عدم مراقبت از اموال شخصی زمینه‌ساز سرقت
فرمانده انتظامی شهرستان طبس با انتقاد از شهروندان در سهل‌انگاری و عدم مراقبت از اموال شخصی خود عنوان داشت: عمدتاً سرقت‌های به وقوع پیوسته در این شهرستان به علت عدم رعایت نکات پیشگیری از سرقت بوده است که متأسفانه میزان سرقت‌ها طی ۱۸۰ روزه ابتدایی امسال نسبت به سال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

علی‌پور با بیان اینکه شهرستان طبس کریدور ورودی خراسان‌جنوبی از شهرهای جنوبی کشور در سفرها و تعطیلات سالیانه است، تصریح کرد: در جهت استقبال از مسافران از حدود یک سال قبل جلسات مشترکی با ادارات میراث فرهنگی، شهرداری، صنعت و معدن، آموزش و پرورش برگزار شده است و با توجه به بیماری کرونا تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شده است.
وی در خصوص نحوه اسکان، رعایت حجاب و عفاف و موضوعات امنیت خاطرنشان کرد: برخورداری شهرستان طبس از جاذبه‌های گردشگری و امنیت پایدار در ایام و مناسبت‌های خاص از جمله تعطیلات نوروزی و غیره مسافران را به این شهرستان سوق می‌دهد که گردشگران بایستی ضمن رعایت حجاب و عفاف اسلامی و رعایت نکات ایمنی به آداب و رسوم و فرهنگ مردم این شهرستان که از آن به‌عنوان دارالمؤمنین یاد می‌شود توجه کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نیروی انتظامی , خراسان جنوبی , طبس