دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰

صادرات و واردات دام مدیریت شود/پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به عشایر

رئیس سازمان امور عشایری کشور با بیان اینکه باید صادرات و واردات دام مدیریت شود، گفت: هر فرد عشایر به صورت نامحدود تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان می‌تواند تسهیلات به صورت زنجیره‌ای دریافت کند.
صادرات و واردات دام مدیریت شود/پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به عشایر
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، کرمعلی قندالی در نشست تشکل‌ها، نمایندگان و نخبگان بخش کشاورزی خراسان جنوبی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی همراه بود اظهار کرد: هر فرد عشایری می‌تواند به صورت نامحدود تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات به صورت زنجیره‌ای دریافت کند.
وی با بیان اینکه مشکل گوشت قرمز صرفاً در خراسان جنوبی نیست بلکه در کل کشور وجود دارد و نیازمند تسریع در تصمیم گیری‌ها است، گفت: مدیریت صادرات و واردات دام باید در دستور کار قرار گیرد، همچنین خرید تضمینی دام نیز مق بسزایی در رونق درآمد و اشتغال جامعه عشایری دارد.

رئیس سازمان عشایری کشور با بیان اینکه سهم عشایر در نهاده‌های دامی باید افزایش پیدا کند، بیان کرد: 14 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات برای عشایر به خراسان جنوبی اختصاص یافته است.
قندالی تاکید کرد: اگر این اعتبار توسط خانوارهای عشایری جذب شود 14 میلیارد تومان دیگر هم به استان اختصاص می‌دهیم.
وی ادامه داد: در چند سال اخیر نیز بالغ بر 31 میلیارد و 900 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به استان اختصاص یافته که امسال نیز شش میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

اعتبارات قطره چکانی برای قنوات
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز با بیان اینکه اعتبارات قنوات به صورت قطره چکانی است، گفت: تولید در بخش کشاورزی به قنوات و چشمه‌ها گره خورده است.
علی مراد اکبری با بیان اینکه خراسان جنوبی تاب آوری در بخش منابع آبی ندارد، افزود: توسعه روش‌های مدرن آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، توسعه سازه‌های آبخیز داری و کشت نشایی در رفع مشکلات کم آبی این استان بسیار تاثیرگذار است.
وی با تاکید بر اینکه سیستم نوین آبیاری در 10 هزار هکتار از اراضی استان امسال در دست اجرا است، گفت: سال گذشته 37 میلیارد تومان در بخش قنوات و مدیریت بحران و 64 میلیارد تومان در بخش سیستم‌های نوین آبیاری در خراسان جنوبی هزینه شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۸۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دام , خراسان جنوبی , بیرجند , صادرات