سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۷

افتتاح دومین اقامتگاه بومگردی در روستای جهانی «خراشاد»

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت: انتخاب روستای خراشاد به عنوان روستای جهانی توبافی (حوله‌بافی) باعث شده است که گردشگران خراشاد را برای سفر انتخاب کنند که این می‌تواند به توسعه اقتصادی منطقه کمک کند.
افتتاح دومین اقامتگاه بومگردی در روستای جهانی «خراشاد»
 
به گزاش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، به مناسبت هفته گردشگری، پنج پروژه گردشگری با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری بیرجند، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان خراسان‌جنوبی و مدیران شهرستانی، امروز در شهرستان بیرجند افتتاح شد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی در این مراسم گفت: این پروژه‌ها شامل چهار پروژه زیرساخت (برق‌رسانی) با اعتبار بالغ بر چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در باغ و عمارت شوکت‌آباد، مجتمع منظریه، محوطه گردشگری اوقاف و منطقه گردشگری بند دره است.

افتتاح دومین اقامتگاه بومگردی در روستای جهانی خراشاد
مرتضی عربی افزود: همچنین یک واحد اقامتگاه بومگردی در روستای جهانی «خراشاد» افتتاح شد.
وی با بیان اینکه این اقامتگاه با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد ریالی از سال ۹۷ آغاز شده بود، اضافه کرد: مساحت کل این اقامتگاه ۴۵۰ و زیربنای آن ۳۶۰ متر مربع است و ظرفیت پذیرایی از ۴۰ نفر را دارد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی بیان داشت: انتخاب روستای خراشاد به عنوان روستای جهانی توبافی (حوله‌بافی) باعث شده است که گردشگران خراشاد را برای سفر انتخاب کنند که این می‌تواند به توسعه اقتصادی منطقه کمک کند.
عربی با بیان اینکه روستای خراشاد ظرفیت‌های زیادی در زمینه گردشگری و صنایع دستی دارد، افزود: این دومین اقامتگاه بومگردی این روستا است و سومین اقامتگاه بومگردی نیز در حال احداث است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراشاد , خراسان جنوبی , بیرجند