چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸

تأمین اعتبارات بیشتر برای نجات «بشرویه» از ریزگردها

مدیر کل امور بیابان و پروژه های بین الملل سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور از تامین اعتبارات بیشتر جهت جنگل‌کاری در منطقه ریگ بشرویه خبر داد
تأمین اعتبارات بیشتر برای نجات «بشرویه» از ریزگردها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، وحید جعفریان در دیدار با فرماندار شهرستان بشرویه از تامین اعتبارات بیشتر جهت جنگل‌کاری در منطقه ریگ بشرویه خبر داد و اظهار داشت:در راستای جلوگیری از ورود ریزگردها به شهرها بهترین و مؤثرترین روش،کاشت نهال و ایجاد مرتع است که با توجه به اقلیم منطقه و کویری بودن شهرستان بشرویه این مهم باید بیش از پیش باید در دستور کار قرار گیرد.

مدیر کل امور بیابان و پروژه های بین الملل سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اجرای طرح‌های نهال‌کاری شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: برای ورود اشخاص حقیقی برای مشارکت در کاشت نهال و استفاده از علوفه آن آمادگی واگذاری زمین را  داریم.

فرماندار شهرستان بشرویه نیز در این نشست خواستار تأمین تانکر آبرسان و تأمین اعتبار ملی و تداوم آن در طرح‌های بیابان‌زدایی، تأمین نیرو و همچنین تأمین تلمبه بادی برای استخراج آب در مناطق عشایری شد.
همچنین در پایان ۱۰ عدد تنور گازی در راستای جلوگیری از بوته‌کنی به عشایر منطقه دهستان غنی‌آباد بخش مرکزی و عشایر بخش ارسک بشرویه اهدا شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بیرجند , بشرویه