چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۹
رئیس قوه قضاییه در شورای اداری استان خراسان جنوبی خبرداد::

برپایی دادگاه‌های تجاری در مراکز استان‌ها/ قاچاقچیان مواد مخدر اولویت برخوردهای انتظامی باشند

رئیس قوه قضاییه از برپایی دادگاه‌های تجاری در مراکز استان‌ها خبرداد و گفت: تشکیل دادگاه‌های تجاری با ماهیت قضایی و حقوقی در دستور کار ماست و به زودی در مراکز استان‌ها شاهد برپایی این دادگاه‌ها خواهیم بود.
برپایی دادگاه‌های تجاری در مراکز استان‌ها/ قاچاقچیان مواد مخدر اولویت برخوردهای انتظامی باشند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، آیت الله رئیسی عصرامروز در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی، دین‌مداری را یکی از نکات محوری در میان مردم استان خراسان جنوبی دانست و ضمن تاکید بر صیانت از این دین‌مداری، گفت: استان خراسان جنوبی علی رغم مرزی بودن، از شرایط امنیتی بسیار خوبی برخوردار است.

آیت الله رئیسی با اشاره به انسجام و وحدت نهادها و دستگاه‌های مختلف استان خراسان جنوبی عنوان کرد: اگر آن وقتی که قرار است صرف تولید و اشتغال در یک استان شود، صرف مشاجرات بی‌حاصل شود، قطعا کارنامه پرباری را نصیب مدیران آن استان نخواهد کرد و کارنامه فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و توسعه یافتگی هر کشور نیز در گرو این انسجام است.

وی بااشاره به حساسیت خود نسبت به مسائل مختلف کشور و به خصوص استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: مدیران و فرهیختگان و نیروهای کارآمد ما نیز می توانند تمامی گره ها ‌را باز و مشکلات مردم را حل کنند و در یک کلمه، شعار«ما می‌توانیم» می تواند گره گشای هر مشکلی در کشور باشد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه وضعیت تسلیحاتی و تجهیزاتی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز قابل مقایسه با 31 شهریور سال 59 و دوران دفاع مقدس نیست، اظهار کرد: امروز با همت کارشناسان و متخصصان دفاعی، ما در شرایط بسیار ممتازی در سطح منطقه قرار داریم به نحوی که دنیا نیز به این واقعیت اذعان می‌کند.

آیت الله رئیسی با اشاره به فرمایشات رهبری خاطرنشان کرد: روحیه جهادی و انقلابی می‌تواند موجب پیشرفت‌های بسیار زیاد درعرصه های مختلف کشور شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت نظارت درون سازمانی در سطح کشور اظهار کرد: آنچه در استان خراسان جنوبی قابل مشاهده است نشان می‌دهد که اگرچه میزان بودجه و اعتبارات این استان افزایش پیدا کرده است، اما در عین حال نظارت درون سازمانی مدیران باعث شده که سلامت اداری در سطح استان افزایش پیدا کند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه در کنار نگاه به توسعه یافتگی، باید سعی کرد آفت‌های کار را به حداقل رساند، تاکید کرد: نظارت درون سازمانی بهترین و کارآمدترین نوع نظارت است که خود مدیران و مسئولان باید آن را انجام دهند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر ضرورت برقراری دادگاه‌های ویژه اقتصادی یا تجاری در کشور گفت: مدتهاست به دنبال برقراری دادگاه‌های تخصصی در موضوعات مختلف هستیم و در همین راستا، تشکیل دادگاه‌های تجاری با ماهیت قضایی و حقوقی در دستور کار ماست و به زودی در مراکز استان‌ها شاهد برپایی این دادگاه‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: بخش های قضایی و قوانین باید از تولیدکنندگان به شکل قابل توجهی حمایت کنند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت موضوع ارزش افزوده در فرآیند تولید، گفت: قبلا هم در جلسه شورای اداری خراسان جنوبی گفته بودم که در این استان می توان اقتصاد نوع سنگ‌های ذی‌قیمت را تعریف و از آن حمایت کرد چرا که سنگ‌های ذی‌قیمت خراسان جنوبی قابل رقابت با کشورهایی است که بهترین سنگ‌ها را در اختیار دارند.

آیت الله رئیسی با اشاره به موضوع مواد مخدر و مخاطرات هم‌مرزی استان خراسان جنوبی با افغانستان، گفت: متاسفانه افغانستان امروز زیر پوشش غرب و آمریکا در حال تولید مواد مخدر و تبدیل مواد مخدر سنتی به مواد مخدر صنعتی است.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر باید در اولویت برخوردهای انتظامی باشند، اظهار کرد: باید با خرده فروشان و معتادان متجاهر هم برخورد شود اما اولویت در این زمینه، برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ضرورت موضوع تنقیح قوانین در کشور عنوان کرد: حجم قوانین ما بسیار زیاد است که باید کمتر، شفاف‌تر و گویاتر شود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های تنقیح قوانین ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: هر سه قوه قرار است در این زمینه اقدام کنند و مدیران و دست اندرکاران میانی کشور که با تنگناهای مختلف روبرو هستند با اعلام نظرهای خود می توانند کمک قابل توجهی در زمینه تنقیح قوانین داشته باشند.

وی در پایان حفظ اراضی ملی را یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای کشور دانست و گفت: در برخورد با کسانی که به اراضی ملی تعرض می کنند، باید گستره ابعاد اقدامات متخلفان بررسی شود و به عنوان مثال تخلف یک روستایی که یک متر تخلف کرده است با تخلف فردی که به منابع طبیعی به صورت گسترده تعرض می کند، دارای تفاوت اساسی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۰۷