چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۷
استاندار خراسان جنوبی:

کاهش نرخ بیکاری در خراسان‌جنوبی/ مشارکت 67درصدی مردم استان در انتخابات

استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح های عمرانی و اشتغال زایی استان، موجب شده که در سه فصل پیاپی، کاهش نرخ بیکاری در سطح کشور را داشته باشیم.
کاهش نرخ بیکاری در خراسان‌جنوبی/ مشارکت 67درصدی مردم استان در انتخابات
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی درنشست اداری عصرامروز که با حضور رئیس قوه قضائیه کشور برگزار شد، خراسان جنوبی را جزو امن‌ترین استان های کشور برشمرد و گفت: با اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی و حمایت دستگاه های قضایی از نیروهای مسلح، خراسان جنوبی در عرصه مرزهای مشترک با کشور افغانستان و تامین امنیت عمومی استان، در زمره استان‌‎های شاخص کشور قرار میگیرد.

وی ادامه داد: تقویت نیروی هوایی و هوانیروز و همچنین رصد و پایش شبانه روز پدافند هوایی، از جمله دلایل اصلی افزایش امنیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران در استان خراسان جنوبی است.

استاندار خراسان جنوبی بااشاره به مشارکت مردم استان در انتخابات اسفند سال گذشته، تصریح کرد: با وجود فشارهای اقتصادی و محرومیت‌هایی که در مناطق مختلف استان خراسان جنوبی وجود دارد، شاهد مشارکت ۶٧ درصدی مردم این استان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بودیم که این نشان از دلدادگی مردم به این انقلاب و آرمان های آن است.

معتمدیان با بیان اینکه با حمایت و همکاری دستگاه‌های حاکمیتی، به دنبال ارتقای ١۵ شاخص توسعه در استان خراسان جنوبی هستیم، عنوان کرد: امسال بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیش از ٨۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری عمرانی و اشتغالزایی در سطح استان خراسان جنوبی انجام داده است.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون از نظر ارزی ۳۵ برابر معادل سه هزار و ۵۲۸ درصد افزایش ترانزیت کالا از مرز ماهیرود سربیشه به افغانستان را داشته‌ایم.

استاندار خراسان جنوبی در پایان گفت: خوشبختانه طرح های عمرانی و اشتغال زایی استان، موجب شده که سه فصل پیاپی، کاهش نرخ بیکاری در سطح کشور را داشته باشیم.

تقی‌زاده رئیس شورای شهر بیرجند نیز در این نشست با اشاره به انباشت قوانین متعدد و مختلف در کشور، بیان کرد: احیاء، بروزرسانی و تنقیح قوانین موجود در کشور، امری ضروری است.
وی با اشاره به نقش اندک منتخبین شوراها که در قانون شوراها دیده شده است، درخواست بازبینی این قانون را مطرح کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۰۸