سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۰

توسعه زیرساخت‌های ورزشی شمال شهر بیرجند با کمک بنیاد مستضعفان

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: دو پروژه مجموعه ورزشی مهر علوی و گود زورخانه‌ای بین‌المللی مهرشهر بیرجند شامل فضای سرپوشیده و روباز با مشارکت بنیاد مستضعفان، اداره کل ورزش و جوانان و استانداری احداث می‌شود که اعتبار پیش‌بینی شده آن ۲۵۵ میلیارد است.
توسعه زیرساخت‌های ورزشی شمال شهر بیرجند با کمک بنیاد مستضعفان
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حسن عزیزی امروز در بیرجند اظهار داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های هدفمند ورزشی، توازن امکانات سخت‌افزاری و محرومیت‌زدایی از چهره مناطق کمتر توسعه‌یافته شهری و روستایی و گرامیداشت «هفته تربیت بدنی» عملیات اجرایی ۱۴ پروژه ورزشی در سطح خراسان‌جنوبی آغاز شد.
وی افزود: این پروژه‌های ورزشی با اعتبار ۵۱۸ میلیارد ریال در مساحت ۲۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع احداث می‌شود.

آغاز ساخت مجموعه ورزشی مهر علوی در مهرشهر بیرجند 
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از آغاز ساخت مجموعه ورزشی مهر علوی در منطقه مهرشهر بیرجند خبر داد و افزود: این پروژه ورزشی با زیربنای سه هزار و ۲۵۰ مترمربع در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع احداث می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: مجموعه ورزشی مهر علوی مهرشهر بیرجند شامل سالن ورزشی چندمنظوره، زمین چمن مصنوعی فوتبال، زمین بازی کودکان، زمین اسکیت و زمین گلف است.

احداث گود زورخانه‌ای بین‌المللی بیرجند
عزیزی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث گود زورخانه‌ای بین‌المللی بیرجند در منطقه مهرشهر بیرجند خاطرنشان کرد: این پروژه ورزشی به‌عنوان پایگاه فرهنگی و اجتماعی مرکز استان در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع احداث می‌شد.
وی اعتبار مورد نیاز نخستین گود بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان‌جنوبی در منطقه مهرشهر بیرجند را ۵۵ میلیارد ریال و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ پنج میلیارد ریال توسط استانداری تأمین اعتبار خواهد شد.

 توسعه زیرساخت‌های ورزشی شمال شهر بیرجند با کمک بنیاد مستضعفان
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی یادآور شد: دو پروژه مجموعه ورزشی مهر علوی و گود زورخانه‌ای بین‌المللی مهرشهر بیرجند شامل فضای سرپوشیده و روباز با مشارکت بنیاد مستضعفان، اداره کل ورزش و جوانان و استانداری احداث می‌شود که اعتبار پیش‌بینی شده آن ۲۵۵ میلیارد است.

عزیزی بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی نخستین دهکده ورزشی تفریحی منطقه نمونه گردشگری بند دره بیرجند نیز افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
وی اذعان داشت: چمن مصنوعی فوتبال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث شده است.
گفتنی است، فازهای دوم و سوم دهکده ورزشی و تفریحی منطقه نمونه گردشگری بند دره بیرجند، شامل زمین گلف و تنیس خاکی در دست اجرا است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , جوانان , بیرجند , خراسان جنوبی